Reklama

Portimao, FP3: Hororový pád Toma Sykese (Kawasaki) Hlavní obrázek k článku: Portimao, FP3: Hororový pád Toma Sykese (Kawasaki)

Po hrůzostrašném pádu Toma Sykese byl třetí trénink WorldSBK - dnes dopoledne - předčasně přerušen. Motocykl Kawasaki Mr. Superpole se ocitl v plamenech a moc z něho nezůstalo.

Vše se událo už v zahřívacím kole, kdy Tom Sykes kvůli highsideru havaroval v T9 se svým motocyklem Kawasaki ZX-10RR. Byl to hrůzostrašný pád, Kawasaki doslova letěla několik metrů po asfaltu a potom začala hořet. Brit zůstal nejdříve ležet na trati a potom byl transportován do Medical-Center.

Naštěstí neutrpěl žádné vážné zranění, přesto byl 32-letý jezdec uznán nezpůsobilým dalšího závodění: Sykes má rozsáhlé pohmožděniny a zlomeninu pátého prstu na levé ruce.

Kvůli tomuto crashi byl trénink přerušen a pokračoval teprve po 35 minutách. Jelikož se o postupu do Superpole 2 rozhodovalo už včera - postoupilo Top-10 nejrychlejších po FP1/FP2 - a byl tak stejně pouze formální záležitostí.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama