Reklama

Pole v Brně získal Kazuki Masaki, 18. Filip Salač Hlavní obrázek k článku: Pole v Brně získal Kazuki Masaki, 18. Filip Salač

16-letý Japonec Kazuki Masaki si vyjel Pole-Position s malým náskokem na krajana Ai Oguru, který na Masarykově okruhu slaví po zranění comeback.

Za oběma Japonci Kazuki Masakim a Ai Ogurou vyjede ze třetí pozice do obou závodů Red Bull Rookies Cupu lídr šampionátu Can Öncü. Öncü ztratil 0,608 sec na nejlepší čas Masakiho, který měl hodnotu 2:11,831 min.

Šokem pro soupeře byl ve volném tréninku na mokru Turek Öncü, který své soupeře distancoval minimálně o 4 sekundy. Mimochodem v neděli má opět pršet.

Na pozici čtyři následoval Aleix Viu, Top-5 dokompletoval Ryusei Yamanaka z Japonska a dále se umístili Meikon Kawakami z Brazílie a Deniz Öncü.

Po těžkém zranění se vrátil na závodní trať český teenager Filip Salač. Ten obsadil v kvalifikaci 18. místo, na Polesettera Masakiho ztratil 2,877 sec.

Oba dva závody Red Bull Rookies Cupu z Brna budou přenášeny jak TV Nova Sport, tak také na www.redbull.tv: Sobota v 16:30 hod., neděle 15:30 hod.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama