Pole Position získal ve Valencii Marc Marquez, 18. Abraham

Pole-Position do finálového závodu letošní sezóny královské kubatury MotoGP získal na okruhu Ricarda Torma lídr šampionátu Marc Marquez, první řadu si ještě vyjeli Johann Zarco a poprvé letos také Andrea Iannone.

Z QP1 postoupili do QP2 k dosavadním Top-10 pilotů tito jezdci: Pol Espargaro (KTM) - 1:30.893 a jeho bratr Aleix Espargaro (Aprilia) - 1:30.913, když v QP1 havarovali postupně Cal Crutchlow (z 2., tedy postupové pozice), Tito Rabat a celkem tradičně Sam Lowes.

25. Michael vd Mark (Yamaha)

Suverenního Marca Marqueze doplní v první řadě startovního roštu v posledních závodech vynikající jezdce v kvalifikacích Johann Zarco a Andrea Iannone (Suzuki).

Ve druhé uvidíme Jorge Lorenza (Ducati), Daniho Pedrosu (Honda) a testovacího pilota Michele Pirra (Ducati).

Valentino Rossi obsadil místo sedmé, Aleix Espargaro skončil osmý a jediný soupeř Marqueze Andrea Dovizioso až devátý. Alex Rins, Pol Espargaro a Jack Miller obsadí pozice 10. - 12., tedy čtvrtou řadu startovního roštu.

Karel Abraham obsadil sice P18, jelikož ale Pol Espargaro byl potrestán startem z boxové uličky, tak to pro něho znamená 7. řadu startovního roštu společně s Crutchlowem a Smithem.

V QP2 postupně spadli Jorge Lorenzo, Marc Marquez, Jack Miller a také Aleix Espargaro.