Pole Position si vyjeli Sofuoglu, Perez a Rinaldi Hlavní obrázek k článku: Pole Position si vyjeli Sofuoglu, Perez a Rinaldi

Třetí Pole Position v řadě získal Kenan Sofuoglu v WorldSSP, podruhé v řadě pak v WorldSSP 300 Mika Perez a v STK 1000 byl dnes nejrychlejším Michael Ruben Rinaldi.

Pětinásobný mistr světa Kenan Sofuoglu (Kawasaki) zajel čas 1:38.672 a byl tak o 98/1000 rychlejší než vice-mistr světa Jules Cluzel (Honda). První řadu startovního roštu WorldSSP pak doplnil Federico Caricasulo (Yamaha). Ve druhé se postaví na startovní rošt lídr šampionátu Lucas Mahias (Yamaha), Christian Gamarino (Honda) a Luke Stapleford (Triumph Daytona 675R). Třetí pak vytvoří Sheridan Morais (Yamaha), PJ Jacobsen (MV Agusta) a Kyle Smith (Honda). Top-10 dokompletoval Gino Rea (Kawasaki).

V kubatuře WorldSSP300 na okruhu Misano World Circuit Marco Simoncelli už podruhé v řadě dominoval v Superpole Mika Perez (Honda), výkonem 1:52.490 porazil druhého Marca Garciu a Roberta Schotmana - oba Yamaha. Druhou řadu - italskou - vytvoří Giuseppe de Gruttola, Alfonso Coppola a Luca Bernardi - všichni rovněž Yamaha. Následovali Chris Taylor (Kawasaki), Dani Valle, Armando Pontone a Borja Sánchez - všichni Yamaha, což bylo složení Top-10. Lídr šampionátu Scott Deroue obsadil 14. místo a do závodu tak vyjede z 5. řady startovního roštu.

V ME-Superstock 1000 zajel nejrychlejší kolo Michael Ruben Rinaldi výkonem 1:37.237. Další Italové Roberto Tamburini a Marco Faccani zajeli časy 1:37.305 a 1:37.332 a to znamenalo první řadu startovního roštu. Další Ital Alessandro Andreozzi - s wild card - obsadil 4. místo a Top-5 doplnil Mike Jones.Login Přihlásit Registrace ›