Pole Position si vyjel hodně překvapivě Dani Pedrosa, 21. Abraham (crash)

Tovární jezdec týmu Repsol Honda Dani Pedrosa už v minulosti dokázal, že mu okruh v Sepangu sedí, přesto je jeho vítězství v Pole Position na nedělní závod určitým druhem překvapení.

Dani Pedrosa vystartuje do nedělního závodu královské kubatury MotoGP «Shell Malaysia Motorcycle Grand Prix», který se jede na okruhu Sepang International Circuit z Pole-Position. V první řadě startovního roštu ho doplní Johann Zarco (Yamaha) a Andrea Dovizioso (Ducati).

Nejdříve se ale bojovalo v QP1 o dvě volná postupová místa k Top-10 ze včerejška, a nejrychlejšími byli Alex Rins (Suzuki) a Pol Espargaró (KTM), kteří tak postoupili do Qualifying 2.

Smůlu měl v QP1 náš Karel Abraham, ten po nejlepším mezičase v prvním sektoru, havaroval v tom druhém a už se na trať nevrátil. Takže se umístil v QP1 až na 11. místě a to znamená bohužel až 7. řadu startovního roštu, což je pro něho velké zklamání, když i v předcházejícím FP4 skončil na velmi kvalitním 12. místě.

Hned ve svém prvním letmém kole měl crash Marc Márquez v T15 a na trať se vrátil teprve 8 minut před koncem kvalifikace.

Do čela se dostal Jorge Lorenzo časem 1:59,902 min, následovali Dani Pedrosa, Johann Zarco, Jack Miller, Maverick Vinales a Alex Rins.

Pak se časem 1:59,636 min dostal do čela Johann Zarco, druhý byl Vinales +0,037 sec, dále Pedrosa a Lorenzo.

Pět minut před koncem se dostal Márquez na 3. místo, za Zarca a Vinalese.

Druhý jezdec šampionátu Andrea Dovizioso byl v tomto okamžiku až 7., ačkoliv zde vloni vyhrál.

Valentino Rossi se z P11 dostal na čelo časové tabulky výkonem 1:59,498 min. Pak ale «Doctora» překonal Dovizioso a crash měl Cal Crutchlow.

Ovšem souboj o Pole Position pokračoval: Ve svém posledním kole se dostal do čela Johann Zarco, těsně před koncem QP2 ho ale překonal Dani Pedrosa. Pilot týmu Repsol-Honda tak vyjede do nedělního závodu z 1. řady, kde ho doplní ještě Zarco a Dovizioso. V posledních sekundách Jorge Lorenzo vyřadil Márqueze z druhé řady a tak do závodu vyjede z řady třetí. Top-3 dělí pouze 0,024 sec.

Pokud by Dovizioso dokázal obhájit loňské vítězství a Márquez by nedojel druhý, tak by se rozhodnutí o titulu letošního mistra světa posunulo až do Valencie.

Shell Malaysia Motorcycle Grand Prix - Sepang International Circuit, MotoGP-QP2:

1. Dani Pedrosa (Honda) 1:59,212 min