Pole Position si na Slovakia Ringu vyjela Honda

Na slovenském okruhu Slovakia Ring se dnes dopoledne rozhodovalo o postavení na startu pro zítřejší 8hodinovku šampionátu EWC. Pole Position si vyjel tým F.C.C. TSR Honda France ve složení Josh Hook, Freddy Foray a Alan Techer časem 2:04.352.

Za nimi následoval jako druhý tým YART-Yamaha ve sestavě Broc Parkes, Marvin Fritz a náhradník Max Neukirchner výkonem 2:04.433, tedy se ztrátou pouhých 8/100 sekundy. Top-3 doplnil tým 15ti násobných mistrů světa Suzuki Endurance Racing (Etienne Masson, Gregg Black a Vincent Philippe) časem 2:04.641. Následovali obhájci titulu mistra světa a loňští vítězové GMT94 Yamaha - Mike di Meglio, Niccolo Canepa a David Checa - (+0,559) a Top-5 doplnil tým SRC Kawasaki - Randy de Puniet, Julien Da Costa, Jeremy Guarnoni - (+0,582).

Šestý byl klasifikován tým NRT48, sedmý potom Honda Endurance Racing a na osmém místě česká sestava týmu Mercury Racing Karel Hanika (2:04.731), Jakub Smrž (2:04.536) a Matěj Smrž (2:06.476) se ztrátou 0,895 sec. na Pole Position. Moto AIN a tým April Moto Motors Events pak dokompletovali Top-10.

Favorizovaná domácí sestava MACO Racing (Anthony Dos Santos; Luis Bulle a Alex Plancassagne) obsadila 16. místo, druhý český tým - samozřejmě už bez zraněného Míry Popova - Exteria EKO Racing (Ladislav Chmelík; Martin Choy; Tomáš Zajíc) s motocyklem konfigurace STK místo 24.

Mezi týmy s motocykly STK byl nejrychlejším Moto AIN (celkově na 9. místě), druzí skončili jezdci z Junior Team LMS Suzuki (13.) a třetí Yamaha Vitalis Experiences (14.).

Postavení na startovním roštu: 1. F.C.C. TSR Honda France, Honda CBR1000RR, 2:04,352. 2. YART-Yamaha, Yamaha YZF-R1, 2:04,432. 3. Suzuki Endurance, Suzuki GSX-R1000, 2:04,812. 4. GMT94 Yamaha, Yamaha YZF-R1, 2:04,911. 5. SRC Kawasaki, Kawasaki ZX-10R, 2:04,934. 6. NRT48-BMW Motorrad, BMW S1000RR, 2:05,125.