Pol Espargaro kvůli zranění vynechá testy v Thajsku Hlavní obrázek k článku: Pol Espargaro kvůli zranění vynechá testy v Thajsku

Tovární pilot týmu Red Bull-KTM Pol Espargaró bude chybět při dalším testu MotoGP v Thajsku. Španěl se musel po crashi v Sepangu podrobit operaci.

Vše se stalo druhý den testů v Sepangu v 15.15 hod.: Pol Espargaró havaroval při brzdění do 4. zatáčky při rychlosti okolo 250 km/h a tento crash připomínal havárii Marca Marqueze při rychlosti 338-km/h 2013 na cílové rovince v Mugellu.

Pol Espargaro už dále v testech pochopitelně nepokračoval, jeho kotník byl hodně oteklý, naštěstí se při první prohlídce nepotvrdily žádné zlomeniny nebo poškození vazů.

Při návratu do Španělska byla ale diagnostikována zlomenina 4. bederního obratle. 26-letý tovární pilot KTM byl včera operován v nemocnici Dexeus v Barceloně.

Operace proběhla úspěšně, ale Pol Espargaro musí vynechat druhé letošní testy na thajském okruhu Chang International Circuit v Buriramu, které se budou konat už tento týden od 16. do 18. února.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama