Reklama

Pojede tým Kiefer šampionát MS-Supersport? Hlavní obrázek k článku: Pojede tým Kiefer šampionát MS-Supersport?

Německý tým Kiefer Racing nezískal na sezónu 2020 ani jedno místo na startovním roštu pro závody Grand Prix prostřední kubatury Moto2 a tak se rozhodl závodit v šampionátu MS-Supersport.

Jako jezdci byli smluvně zavázáni Němec Lukas Tulovic a Rakušan Thomas Gradinger. Tradiční německá závodní stáj měla mít k dispozici motocykly Yamaha R6, které týmový šéf Jochen Kiefer objednal u tradiční ladičské firmy Austria Racing Team (YART).

Nyní to ale vypadá s celým projektem hodně na pováženou: „Kiefer nemá pohromadě budget“, potvrdil Tulovicův manažer Peter Bales a upřesnil: „Současné finanční prostředky nestačí ani na pokrytí účasti na evropských závodech.“

Pokud nepomůže Promoter Dorna, Yamaha Europe a Yamaha Deutschland, tak německá závodní motocyklová scéna ztratí nejúspěšnější německý tým posledních 20 let.

Kiefer vyhrál se Stefanem Bradlem (Moto2) a Dannym Kentem (Moto3) dva tituly mistrů světa.

Faktem je, že Jochen Kiefer je ze «staré manažerské školy»: Zatímco jiné týmy vstupují do sezóny, aniž mají pohromadě peníze na celou sezónu, tak Němec sezónu nerozjede, dokud nemá peněžní prostředky na všechny závody.

Jak mně jednou prozradil bývalý majitel jednoho týmu, jehož stáj závodila několik sezón hodně úspěšně v šampionátu MS-Supersport, za bohatý je považován ten tým, který má finanční prostředky na další tři závodní víkendy, ale jsou v paddocku i takové týmy, které dluží i 5 - 6 závodů zpětně třeba za pneumatiky, atd.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama