Pojede Nicolas Terol v novém šampionátu MotoE? Hlavní obrázek k článku: Pojede Nicolas Terol v novém šampionátu MotoE?

«MotoE World Cup» se bude poprvé konat v sezóně 2019. Ex-mistr světa Nico Terol, který pracuje v týmu Ángel Nieto, by rád v tomto šampionátu závodil.

Od roku 2017 pracuje Nico Terol v týmu Jorge «Aspara» Martineze, který tedy v současnosti nese jméno Ángel Nieto Team, jako týmový koordinátor v šampionátu MSJ/CEV. Zároveň je také Riding Coachem pro piloty Moto3- a MotoGP týmu Jorge «Aspar» Martineze, tedy i našeho Karla Abrahama, s kterým také společně trénuje.

Terol by nejraději závodil v nově vzniklém šampionátu «MotoE World Cup» za současný tým, kde pracuje a šance, že se Ángel Nieto Team tohoto šampionátu zúčastní, jsou hodně nadějné.

Závodní seriál «MotoE World Cup» se pojede poprvé v sezóně 2019 a bude zahrnovat celkem šest závodů v rámci evropských Grand Prix. Energica bude zásobovat exkluzivně týmy svými elektrickými motocykly s výkonem větším než 130 HP. Pneumatiky dodá Michelin a dřívější Technical Director firmy Michelin Racing Nicolas Goubert bude tuto závodní sérii řídit jako Executive Director.

Své největší úspěchy slavil Nico Terol v kubatuře 125 ccm: V letech 2008 až 2011 vyhrál celkem 13 závodů Grand Prix a celkem 34x stál na pódiových stupních. Potom přestoupil Terol do MS-Moto2 a během tří sezón vyhrál tři závody. MS 2013 ukončil na 7. pozici celkově, ale rok poté - 2014 - s hubeným ziskem 2 bodů skončil až na 28. místě celkově. To pochopitelně znamenalo, že se pro něho už žádné místo na startovním roštu 2015 nenašlo. Musel tak změnit seriál Grand Prix za WSBK a zde závodil za tým Althea Ducati. Zde byl kvůli špatným výsledkům v polovině sezóny 2015 vyhozen. 2016 zkusil své štěstí v maďarském týmu Schmidt Racing v MS-Supersport, tento tým ale sezónu nedokončil, tedy pochopitelně ani Nico Terol.

Dalším ex-mistrem světa, kdo má zájem v tomto závodním seriálu «MotoE World Cup» startovat, je rovněž španělský pilot a sice Julian Simon. Mistr světa 125 ccm z roku 2009 a vícemistr světa 2010 v Moto2 je v současné Riding coachem pilota MotoGP Tito Rabata a právě za tým Avintia by chtěl závodit v «MotoE World Cupu» v sezóně 2019.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama