Reklama

Plní se startovní rošt šampionátu CEV-Moto2 Hlavní obrázek k článku: Plní se startovní rošt šampionátu CEV-Moto2

Přinášíme vám novinky ze startovního roštu šampionátu CEV Moto2, tedy mistrovství Evropy 2019, kde se startovní rošt FIM CEV Moto2 European Championshipu pomalu zaplňuje.

Za tým SAG Racing, jehož oficiální název bude ONEXOX TKKR SAG Team, pojedou Ramdan Rosli a Azlan Shah. Rosli závodil v šampionátu CEV Moto3 2014. Má na svém kontě i 6 startů s wild card v sezónách 2014 až 2016 v Katalánsku (2x), na Phillip Islandu (1) a v Sepangu (3x), nejlépe dojel jednou v Top-12. Azlan Shah Kamaruzaman startoval v MS 2013 s wild card v Moto2, 2015 potom s motocyklem Honda za Idemitsu Asia. Pětkrát byl odmávnut v bodech, nejlépe byl klasifikován v Japonsku jako čtvrtý. Kvůli ekonomickým problémům ale musel ze šampionátu odejít. Skončil ovšem druhý v prestižní 8hodinovce v Suzuce 2017.

Matteo Ferrari pojede 2019 s týmem Trentino Gresini v novém šampionátu MotoE World Cup. To ale nebude jeho jediné závodění v nové sezóně. Za tým LaGlisse ho uvidíme i v mistrovství Evropy FIM CEV Moto2 s motocyklem KALEX 2018.

Alessandro Zaccone to zkoušel v šampionátu WorldSSP, ale příliš neuspěl. Nyní bude v CEV Moto2 závodit za ex-mistrovský tým Promoracing (mistr Evropy 2017 s Ericem Granadem) s motocyklem Kalex. Vloni v tomto šampionátu debutoval, celkově obsadil desátou pozici a nejlépe dojel ve finále ve Valencii jako čtvrtý.

Thomas Marcon bude závodit za tým Ciatti, kde vloni v CEV-Moto2 vyhrál soutěž Rookies. Marcon bude mít k dispozici, stejně jako v sezóně minulé, motocykl SpeedUp. 2018 dojel Marcon nejlépe v Jerezu, kdy se umístil v Top-3, celkově obsadil 6. místo.

Tým Stylobike je rovněž kompletní: Vytvoří ho Fin Niki Tuuli a Ital Matteo Ciprietti. Tuuli bude ovšem debutovat s týmem Ajo Motorsport i v šampionátu FIM Enel MotoE. V CEV-Moto2 pojede s motocyklem Kalex.

Dynavolt Intact SIC Junior Team vznikl ve spolupráci německého týmu Dynavolt Intact a okruhu Sepang International Circuit a pojedou v něm německý jezdec Matthias Meggle a malajský pilot Kasma Daniel Kasmayudin. Pro Meggleho to bude jeho druhá sezóna v šampionátu CEV-Moto2, 19-letý Kasmayudin zatím závodil pouze v Asia Road Racing Championshipu v kubatuře SuperSport 600. Motocykly budou Kalex a první test se už uskutečnil 11.- 13. února na okruhu Sepang International Circuit.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama