Reklama

Pelikánová řeší dilema: Škola nebo závodění Hlavní obrázek k článku: Pelikánová řeší dilema:  kola nebo závodění

Alexandra Pelikánová se o nadcházejícím víkendu představí v italské Imole v rámci seriálu WorldSSP600. Stejně jako naposled v Assenu, i v Imole se bude závodnice týmu Kawasaki GP Project seznamovat s novou tratí, a bude usilovat o kvalifikování se do hlavního nedělního závodu.

„V Imole jsem nikdy nejela, takže i nadcházející závodní víkend bude o tom, abych se co nejrychleji naučila trať a pokusila se kvalifikovat do hlavního nedělního závodu,“ konstatovala Alexandra Pelikánová. Devatenáctiletá rodačka z Brna využila takřka měsíční přestávku mezi závody nejenom k tréninku, ale i ke studiu. V průběhu své premiérové sezóny ve světovém šampionátu Supersport 300 totiž absolvuje i maturitní zkoušku. „Přestávku mezi závody jsem využila k trénování. Ve spolupráci s agenturou DAFIT FILLA Racing Agency jsem absolvovala tréninkové jízdy na Automotodromu v Brně. Kromě závodění jsem se ovšem musela soustředit i na učení, protože mám před sebou maturitu. Písemné testy už mám za sebou, ale na konci května mě ještě čekají ústní zkoušky, které snad zvládnu. Teď se soustředím na závodní víkend v Imole, ke studiu se vrátím hned po něm,“ dodala s úsměvem Pelikánová.

Závodní víkend v italské Imole se uskuteční od 10. do 12. května 2019. V pátek jsou naplánovány úvodní tréninky, v sobotu poslední volný trénink, Superpole a pro neúspěšné účastníky Superpole i Last Chance Race, tedy závod, z nějž se prvních šest v cíli kvalifikuje do hlavního nedělního závodu kategorie Supersport 300.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama