Reklama

Pedrosa a Kallio zůstávají testery KTM Hlavní obrázek k článku: Pedrosa a Kallio zůstávají testery KTM

Intenzivní testovací program se vyplácí, to se ukázalo třeba v případě rakouské továrny KTM a jejího letošního závodění v MotoGP. Proto ani nepřekvapilo, že Rakušané prodloužili smlouvy se svými testovacími piloty Danim Pedrosou a Mikou Kalliem.

38-letý Fin Mika Kallio je přímo zainteresován už pět let ve vývoji motocyklu RC16, který v sezóně 2020 získal celkem 27 umístění v Top-10 a tři vítězství v MotoGP (Brad Binder v Brně, Miguel Oliveira v Rakousku a v Portimau). K tomu je potřeba připočíst celkově 5. místo v šampionátu zásluhou Pola Espargara a také jeho 5 pódiových umístění.

Španěl Dani Pedrosa (35), který se jako aktivní jezdec během 13 let závodění v MotoGP zasloužil o 44 vítězných závodů za tým Repsol Honda je testovacím pilotem u KTM od konce roku 2018.

Kallio je spjat s touto rakouskou značkou 11 let - tedy polovinu svého závodění na motocyklu, a na motocyklu KTM absolvoval jeho debut při sezonním finále ve Valencii 2016, stejně jako letošní poslední závod v Portimao, kde nahradil Ikera Lecuonu.Login Přihlásit Registrace ›