Reklama

Pedercini chybět nebude Hlavní obrázek k článku: Pedercini chybět nebude

Ve včera oficiálně vydané startovní listině WorldSBK na sezónu 2020 sice není uvedeno žádné jméno jezdce u týmu Pedercini Kawasaki, ale jeden pilot se za tradiční italskou rodinnou stáj určitě v seriálu objeví.

Odchod hlavního sponzora «Global Service Solutions» od týmu Pedercini Kawasaki je totiž důvodem toho, že ze startovního roštu šampionátu MS-Superbike 2020 zmizel 26-letý Ital Lorenzo Savadori ještě dříve, než šampionát vůbec začne, který nyní hledá job na tuto sezónu (testovací pilot u Aprilie?, šampionát CIV).

Jde o souvislost s vyšetřováním telekomunikační společnosti, která zkrachovala 2016 a kde pracoval generální ředitel «Global Solution». Jeho činnost byla oficiálně zakázána. Na tuto skutečnost musel tým Pedercini Kawasaki reagovat a svůj sportovní program zredukovat.

2019 závodila tato italská rodinná stáj s jedním jezdcem v šampionátu WSBK a dvěma v kubatuře WSS.

Letos tedy bylo v plánu jet ve třech kubaturách vždy se dvěma jezdci, to se ale určitě nestane. Jedno je jisté, plánovaná kooperace s Davidem Salomem v WorldSSP300 už byla zrušena. Jezdec Johan Gimbert (14) byl přetransferován do juniorského týmu Kawasaki GP Project. V prostřední kubatuře měli za Pederciniho závodit Ayrton Badovini a Kyle Smith, ti si nyní hledají nové angažmá.

Tradiční stáj Pedercini tak musela přepnout 2020 na «nouzový režim», což znamená že bude závodit pouze v královské kubatuře motocyklů, co nejvíce podobným těm sériovým a pouze s Jordi Torresem.

Tým nastoupí pod názvem PTR a bude ho tvořit jeden jezdec. Tím bude Španěl Jordi Torres. Italská stáj vynechá evropské testy v Jerezu a Portimau a nastoupí se zkušeným Torresem až v Austrálii (135 startů v WorldSBK, 1 vítězství a 4 pódia).Login Přihlásit Registrace ›

Reklama