Reklama

Patrik Carda skončil v Top-10 na německém Sachsenringu Hlavní obrázek k článku: Patrik Carda skončil v Top-10 na německém Sachsenringu

Druhý červencový víkend měl německý šampionát ADAC Junior Cup svou třetí zastávku na populárním německém závodním okruhu Sachsenring, která byla rámcovým závodem Pramac Motorrad Grand Prix Deutschland.

Pro všechny jezdce neuvěřitelný zážitek, závodit na stejné dráze, kde jeli ,,mistři,, jako třeba král Sachsenringu Marc Marquez.

Tohoto šampionátu se účastní také mladý juniorský závodník, čtrnáctiletý rodák z Popůvek, Patrik Carda ŠULI #58, jezdící v týmu Brno Circuit JRT na motocyklu KTM 390 RC.

Po výborném Patrikově výkonu v minulém závodě v německém Oscherslebenu, přijeli na závodiště všichni velmi pozitivně naladěni.

Závodní víkend začal pátečním volným tréninkem, který sloužil ke správnému nastavení motocyklu a pilování dráhy. Hodinu po tréninku vyjel Patrik na první měřenou kvalifikaci s nejlepším časem na kolo 1:43.367.¨

Sobotní program zahrnoval podvečerní druhou měřenou kvalifikaci, kde se provedlo pár drobných změn v nastavení motocyklu. Změna se vyplatila, Patrik si vylepšil čas na 1:42.690.

Po páteční a sobotní měřené kvalifikaci Patrik startoval do závodu až z 25. místa (tedy z deváté řady).

Do nedělního závodu Patrik nastupoval s mírnými obavami, jak se podaří start, ale ukázalo se, že tyto obavy byly zbytečné a hned v prvním kole se Patrik dostal o osm pozic dopředu.

Po množství soubojů se soupeři ve své kategorii se Patrik umístil v TOP 10. Krásné a zasloužené 10.místo !!! V závodě došlo také o pár setinek zlepšení (svůj nejlepší čas na kolo vylepšil na 1:42.497).

Do celkové tabulky šampionátu si připsal dalších šest bodů.

Další závod německého šampionátu ADAC Junior Cup čeká Patrika 3. - 5.8.2018 na české domácí půdě v Brně na Masarykově okruhu, který je opět rámcovým programem Monster Energy Grand Prix České republiky.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama