Pátku v královské kubatuře kraloval suverénně Marc Marquez

Tři závody MotoGP se dosud odjely na okruhu Circuit Of The Americas - COTA, kde se koná třetí letošní měření sil nejrychlejších silničních motocyklových jezdců planety a tím je Red Bull Grand Prix of The Americas.

Ve všech vždy kraloval a to jak v trénincích, tak i v závodech samotných, mistr světa MotoGP z let 2013 a 2014 Marc Marquez ze Španělska, tedy tovární pilot týmu Repsol - Honda. Ten přicestoval do Austinu/Texas jako lídr šampionátu královské kubatury MotoGP, když v sezonní premiéře v Kataru obsadil místo třetí a v Argentině dokázal vyhrát.

V prvním volném tréninku na okruhu COTA byl nejrychlejším Marc Marquez (Repsol-Honda) časem 2:04.953, za ním se seřadili Lorenzo, Iannone, Barbera, Dovizioso, Redding, Rossi, Hernandez, Viňales a Pedrosa - což bylo složení Top-10 v FP1.

V tom druhém dokázal opět Marc Marquez, že mu tento okruh opravdu sedí a rovněž byl na samé špici časové tabulky. Za ním se umístil Iannone (Ducati), a dále Viňales (Suzuki), Redding (Ducati), mistr světa Lorenzo (Yamaha), vicemistr světa Rossi (Yamaha), a do QP2 by virtuálně přímo postoupili také Baz (Ducati), Pedrosa (Honda), Dovizioso (Ducati) a Crutchlow (Honda), zatímco zbytek jezdců z 21členného startovního pole by se musel utkat v „opravném QP1“: Barbera, Pirro, P. Espargaro atd.

Jinak Marc Márquez 25 minut před koncem havaroval v T20 přes přední kolo, když se zrovna nacházel v hodně rychlém kole, a v prvních částech tratě byl o 0,6 sec rychlejší než bylo dosud jeho nejrychlejší kolo.

MotoGP World Championship 2016 Red Bull Grand Prix of The Americas Circuit Of The Americas - COTA, FP1-FP2