Ondřej Vostatek bude i 2020 závodit ve Španělsku Hlavní obrázek k článku: Ondřej Vostatek bude i 2020 závodit ve  panělsku

V letošním roce absolvuje Ondřej Vostatek svou Rookie sezónu v šampionátu CEV-Repsol a bude zde závodit i v sezóně příští, ale za jiný tým. Přestupuje totiž z týmu svého otce «Igax» do stáje «Sama Qatar Angel Nieto Team», která patří Jorge «Asparu» Martinezovi.

Tento tým «Sama Qatar Angel Nieto Team» patří k nejprestižnějším týmům šampionátu CEV-Repsol, aktuálně je Belgičan Barry Baltus celkově čtvrtý.

Český motocyklový talent Ondřej Vostatek sice ještě letos v šampionátu CEV-Repsol nebodoval (dojel 2x v Top-17), ale jelikož je nejmladším jezdcem tohoto šampionátu - který se zároveň jezdí jako MSJ-Moto3 - tak se dá očekávat jeho velký závodnický progres.

Talentovaný jezdec Ondřej Vostatek podepsal lukrativní smlouvu, kterou si otevřel dveře ke svému snu, mistrovství světa MotoGP. Stal se členem špičkové motocyklové stáje Aspar Teamu, jehož majitelem je jedna z nejzvučnějších postav šampionátu – Jorge Martinez „Aspar“. Českého závodníka si všiml ve španělském „mistráku“, kde ho Ondřej loni svými výkony hodně zaujal.

Velkou motivací přestupu do nového týmu je konexe a vlastní stáj v mistrovství světa, které známe pod názvem MotoGP. Po dobře zvládnuté loňské sezoně na jihu Evropy přišly nabídky od TOP stájí, ale ta od Aspar Teamu (loni ještě Angel Nieto Team junior) se jednoduše nedala odmítnout.

„Je to skvělá zpráva nejen pro nás, ale i pro Českou republiku. Ondra dostane šanci předvést se ve špičkovém prostředí. Věřím, že to bude zajímavé pro českou federaci, další sportovní organizace, a také pro potenciální sponzory, kterým díky tomuto týmu dokážeme nabídnout zajímavý mediální prostor. Je to jednoznačně krok správným směrem, který může zásadně a pozitivně ovlivnit Ondrovu kariéru,“ je přesvědčen jezdcův otec a manažer v jednom Jan Vostatek. Sezonu 2020 teď bude pečlivě plánovat.

Ondřej Vostatek se svým stájovým parťákem utvoří nejmladším jezdeckou dvojici ve startovním poli, přesto si od toho hodně slibuje. Od příští sezony za sebou bude mít Aspar Team - giganta s bohatou historií. Na nejvyšší motocyklové úrovni se tento tým pohybuje 30 let, během kterých dokázal získat 13 titulů v mistrovství světa. Pro Ondřeje, jenž se na motorku poprvé posadil v 6 letech, je to obrovská šance, jak se zase o něco přiblížit své vysněné MotoGP. Smlouva byla podepsána při poslední Velké ceně na okruhu Motorland Aragon.

„Angel Nieto Team junior je důležitou součástí naší struktury, díky které pokračujeme s trénováním talentovaných závodníků a ti tak u nás mají reálnou možnost dostat se do motocyklového mistrovství světa. Ondřej je toho příkladem. Přišel do našeho týmu s ambicemi pokračovat v růstu, což věříme, že ukáže ve druhé sezoně juniorského mistrovství světa Moto3. Jsme rádi, že je tu s námi a doufáme, že mu dokážeme vytvořit takové podmínky, aby mohl v roce 2020 plnit své vysoké cíle,“ vzkázal ze Španělska majitel týmu Jorge Martínez „Aspar“.

Na jeho vývoj dohlíží i bývalý závodník Lukáš Pešek: „Je skvělé, že se Ondra dostal do takového týmu jako je Aspar. Ten byl už za mého působení fantastickou stájí na největší možné úrovni. Něco jako Barcelona ve fotbale. A tím, že Ondra podepsal do jejich junior týmu, má dveře otevřené do velkého světa. Teď už je na něm, jaké předvede výsledky, a kam se bude jeho kariéra ubírat. Věřím, že ho čeká dobrá sezona v profesionálním týmu, která ho posune zase o kousek blíž do MotoGP šampionátu.“

Talentovanému jezdci se otočil svět naruby. Navíc si bude muset zvykat na cizí prostředí, které sice okoukal v loňské sezoně, ale ví, že má prostor se zlepšovat. Základ má, ale v plánu je i studium na anglicko-španělské škole. Čeká ho i životní zkouška „bez rodičů“. Jen pro zajímavost – v Aspar Teamu mají oproti jiným týmům rodiče zakázáno chodit do boxů.

„Smlouva v Aspar Teamu je jedno ze splněných přání. Má obrovské zkušenosti s kategorii Moto3 i vlastní stáj v mistrovství světa – MotoGP. Vím, že s jejich daty a zkušenostmi se má výkonost zase posune dopředu. K dispozici budu mít i hodně kvalitní materiál. S takovou silou v zádech se cesta za mým snem do mistrovství světa MotoGP stává zase o něco reálnější,“ je přesvědčený patnáctiletý nadějný pilot, který je z této nabídky nadšený.Login Přihlásit Registrace ›