Ondřej Ježek zažil v Thajsku fiasko! Hlavní obrázek k článku: Ondřej Ježek zažil v Thajsku fiasko!

Velkým peklem, co se týče teplot i výsledků na trati, si prošel brněnský motocyklový závodník Ondřej Ježek v thajském Buriramu. Sobotní i nedělní závod nedokončil kvůli technické poruše.

Během všech tréninků i kvalifikací se Ondra pohyboval beznadějně na posledním místě se značnou ztrátou na předposledního. „Nedá se. Motorka nedělá, co po ní požaduji. Najet a vyjet ze zatáčky v rychlosti, abych stačil ostatním, je prostě nemožné,“ stěžoval si Ondra celý víkend.

V sobotním závodě ho navíc zradila mechanická věc, když ztratil rukojeť řídítka. „Začala se posouvat už ve třetím kole. Chtěl jsem dokončit závod, protože nás jelo jen 19 a třeba by to stačilo na body. Čtyři kola před cílem jsem ji ztratil úplně a stále jsem byl 19., tak jsem zajel do boxu,“ shrnul Ježek sobotní martyrium.

„Do nedělního závodu se mi ani nechtělo startovat. Bylo jasné, že zase pojedu ocas. S elektronikou se v tento moment nedalo nic dělat, takže motorka byla úplně stejná jako v sobotu.“

Byla však nakonec ještě horší.

„Před zahřívacím kolem začala motorka stávkovat. Nešla nastartovat. Odjel jsem nakonec z pit-lane a start stihl. Elektronika se však úplně zbláznila. Začala přepínat mapy, úrovně trakce a motorové brzdy. Bylo nebezpečné pokračovat, dělalo to psí kusy. Nakonec mě stejně diskvalifikovali, protože jsem z boxu vyjel zpátky na trať v momentě, kdy bylo jasné, že už nemůžu být klasifikován.“

Jak se bude tato velmi špatná situace řešit?

„Do Aragonu bychom měli mít kompletní a funkční elektroniku. Takže očekávám markantní zlepšení, i co se týče práce našich mechaniků. Bude to závod pravdy, protože pokud ke zlepšení nedojde, nemůžu fanouškům slíbit, že mě při závodě v Brně uvidí. Koho by bavilo takové závodění?“, dodal zklamaný Ježek.

Mistrovství světa Superbike pokračuje třetím podnikem 13.-15.4. ve španělském Aragonu.

Stav WorldSBK po 4 závodech z 26: 1. Rea 69 bodů; 2. Melandri 67; 3. Fores 60; 4. Davies 57; 5. A. Lowes 48; 6. van der Mark 45 7. Sykes 4332; 8. Camier 42; 9. Baz 21; 10. Razgatliouglu 18; 11. Laverty 16; 12. Torres 14; 13. Mercado 13; 14. Ramos 12; 15. Savadori 11; 16. Gagne 9; 17. Jacobsen 8; 18. Hernandez 5; 19. Ježek 1.

Stav soutěže «Independent Riders»: 1. Fores 60 bodů; 2. Razgatliouglu 18; 3. Mercado 13; 4. Ramos 12; 5. Jacobsen 8; 6. Hernandez 5; 7. Ježek 1.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama