Reklama

Ondřej Ježek pojede svou první 24hodinovku Hlavní obrázek k článku: Ondřej Ježek pojede svou první 24hodinovku

Ondřej Ježek je spolu s týmovými kolegy Karlem Hanikou a Davidem Perretem připraven vrhnout se do úvodního závodu nové sezóny mistrovství světa vytrvalostních závodů EWC.

Jezdci českého týmu Mercury Racing, jedoucího na stroji značky BMW, odstartují do závodu tuto sobotu v 15 hodin. Na francouzském okruhu Paula Ricarda se vydají na náročnou jízdu trvající 24 hodin, během níž si budou předávat společný motocykl. O výsledcích závodu rozhodne připravenost jezdců, stejně jako týmová strategie zvolená pro bleskové zastávky v boxech, tankování nebo výměnu pneumatik.

Ondřej Ježek se představí v barvách týmu Mercury Racing, kterému se v předchozí sezóně podařilo vybojovat výborné celkové 5. místo v MS a zároveň se stát nejúspěšnějším nezávislým týmem šampionátu, už v posledním závodu uplynulé sezóny 2017/2018, při osmihodinovce v Suzuce.

„V Japonsku jsem poprvé absolvoval vytrvalostní závod. Teď mám před sebou svou první 24hodinovku. Moc se těším, i když je mi jasné, že to bude dost náročné. Teoreticky bychom měli každý ujet 9 stintů po 50 až 55 minutách. Pro dobrý výsledek je třeba v každé části jet na maximum. Předpokládám, že nejpernější chvilky přijdou nad ránem,“ říká Ondřej Ježek. Hned po závodu v Suzuce Ondřej začal na vytrvalostní závody intenzivně trénovat.

„Připravoval jsem se na motorce, na kole, na jetsurfu, jednou jsme se v rámci společného tréninku projeli s Karlem Hanikou. Myslím, že jsem připraven dobře, teď už se budu snažit před závodem jen pořádně vyspat,“ popisuje předstartovní přípravu Ježek.

Jezdci už jsou v místě konání závodu a mají za sebou testovací den, čtvrtek a v pátek jsou věnovány kvalifikacím. Tým Mercury Racing, vedený Viktorem Nossem, musel krátce po první testovací jízdě opustit španělský jezdec, Angel Rodriguez, účast mu znemožnilo nedoléčené zranění nohy.

Týmy v rámci sezóny vytrvalostního šampionátu čekají dvě 24hodinovky, kromě Bol d‘Or ještě závod v Le Mans, a tři 8hodinovky, Slovakiaring, Oschersleben a Suzuka.

Závod 24 h Bol d´Or bude v přímém přenosu v sobotu a v neděli vysílat stanice Eurosport 2 v časech: 15 – 19 h., 21 – 01 h., 7 - 15 h, takže se motorističtí fanoušci můžou těšit na pořádnou porci víkendové zábavy.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama