Reklama

Ondra Ježek pojede 2018 za Guandalini Yamaha Hlavní obrázek k článku: Ondra Ježek pojede 2018 za Guandalini Yamaha

Zahraniční weby dnes potvrdily, že český jezdec Ondra Ježek nejenže zůstává - naštěstí! - v šampionátu MS-Superbike 2018!, ale i to, že pojede v týmu Guandalini Yamaha.

Letos v tomto týmu Mirca Guandaliniho jel v Laguna Sece další Čech Jakub Smrž. A Smrž ostatně závodil v této závodní stáji s motocyklem Ducati, resp. Aprilia v sezónách 2008-2010 (2010 ovšem pod názvem «Team PATA B&G Racing»).

«Ondra» jezdil letos opravdu dobře, s nepříliš konkurenceschopným motocyklem týmu Grillini Kawasaki dojel celkem osmkrát v Top-15 a získal celkem 22 mistrovských bodů - jen o čtyři méně než jeho daleko výše hodnocený týmový kolega Ayrton Badovini. A to ve své Rookie sezóně.

2001 založil Mirco Guandalini svůj tým a po šampionátu CIV začal jezdit i WSBK.

V MS-Superbike 2017 závodil Guandalini s motocyklem Yamaha s různými piloty. Ital Riccardo Russo utekl z týmu, protože byl názoru, že jeho R1 není konkurenceschopná. Také jeho nástupce Jakub Smrž si nevedl v Laguna Sece lépe, a nebodoval. A nedařilo se ani dalšímu Italovi v řadě, kterým byl na LausitzRingu Massimo Roccoli.

Teprve příchod třetího Itala v pořadí Alessandra Andreozziho znamenal cestu ke zlepšení, ten závodil za tento privátní tým Yamahy Guandalini Racing od Portimaa. 26-letý pilot byl rychlý v trénincích a v závodech se pohyboval blízko Top-10. Nejlépe byl odmávnut na 12. místě ve druhé portugalské jízdě.

Nyní tedy pojede jako týmová #1 Ondřej Ježek, zda bude ještě nějaký týmový kolega, se rozhodne v okamžiku, zda vůbec bude startovat v MS-Superbike 2018 tým HPC-Power Suzuki od Denise Hertrampfa.

Ondřej Ježek: „Jsem velmi rád, že budu v příštím roce sedlat Yamahu v týmu pana Guandaliniho. S Mircem jsme byli v kontaktu už během letošní sezóny a líbí se mi jeho zapálenost pro tento sport. Jsem si dobře vědom skvělých výsledků, které dokázal v minulosti vybojovat s Kubou Smržem. Rád bych v tomto trendu pokračoval, i když to samozřejmě nebude lehké. Budeme mít k dispozici špičkově nachystaný motocykl a veškeré testování společně s továrním týmem. Věřím, že mé výsledky půjdou nahoru a že se (nejen) v červnu v Brně bude na co koukat!“

Mirco Guandalini (manažer týmu): „S velkým potěšením oznamuji naši spolupráci s Ondrou Ježkem. Sleduji tohoto kluka už několik let a speciálně v roce 2014 v týmu Barni na mě udělal velký dojem, když bojovat o titul v superstockách. Budeme stejně jako v letošním roce pokračovat s Yamahou, která nám pomůže zajistit velmi konkurenceschopný motocykl. Jsem si vědom vysoké kvality šampionátu, ale věřím, že s tvrdou prací a pokorou můžeme dosáhnout velkých výsledků.“

První testování absolvuje Ondřej společně s týmem 23.-24. ledna ve španělském Jerezu. Sezóna poté odstartuje prvním závodem 23.-25. února na Phillip Islandu v Austrálii.

Jezdci a týmy WorldSBK 2018

Kawasaki: Jonathan Rea (GB), Tom Sykes (GB)
Pata Yamaha: Michael van der Mark (NL), Alex Lowes (GB)
Aruba.it Ducati: Chaz Davies (GB), Marco Melandri (I)
MV Agusta: Jordi Torres (E)
Milwaukee Aprilia: Eugene Laverty (IRL), Lorenzo Savadori (I)
Red Bull Honda: Leon Camier (GB), Jake Gagne (USA)
Kawasaki Puccetti: Toprak Razgatlioglu (TR)
Go Eleven Kawasaki: Roman Ramos (E)
Orelac Kawasaki: Leandro Mercado (ARG)
Barni Ducati: Javier Forés (E)
Triple-M Honda: Patrick Jacobsen (USA)
Althea BMW: Loris Baz (FR)
Grillini Suzuki: Roberto Rolfo (ITA), Kevin Calia (ITA)?, Alessandro Andreozzi (ITA)?, Sheridan Morais (RSA)?
Pedercini Kawasaki: Yonny Hernandez (COL)?, Davide Giugliano (ITA)?, Raffaele de Rosa (ITA)?, Federico Sandi (I)?
Guandalini Yamaha: Ondřej Ježek (CZE)
HPC-Power Suzuki ?: Dominic Schmitter (CH)

Tučně vytištění jezdci jsou oficiálně potvrzeni.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama