Oliveira zopakoval Phillip Island a vyhrál i v Sepangu

Při neúčasti zraněného Thomase Lüthiho se stal už před startem novým mistrem světa Franco Morbidelli. Vítězem v Sepangu, stejně jako na Phillip Islandu, je Miguel Oliveira s KTM.

Double pro Rakušany a KTM, když druhý dojel Brad Binder, a stupně vítězů tak byly stejné jako na Phillip Islandu, neboť třetím byl odmávnut nový mistr světa Franco Morbidelli.

Doslova pádové orgie nám připravily první okamžiky závodu Moto2, kdy postupně spadli Pawi, Marini, Cortese (tomu začal motocykl hořet), Nakagami, Alex Marquez (během jednoho kola dokonce dvakrát!). Gardner a Ekky Pratama.

V závěru závodu na 19 kol začalo poprchávat a začaly se některé pozice v závodě měnit, dopředu se propracovával třeba Mattia Pasini, naopak se propadal Fabio Quartararo.

Stupně vítězů tedy obsadili vítězný Miguel Oliveira, druhý jeho týmový kolega z KTM Brad Binder a nový mistr světa Franco Morbidelli. Čtvrtý dojel Mattia Pasini, Top-5 dokompletoval Francesco Bagnaia. Za velkých ovacích diváků skončil nakonec šestý lokalmatador Hafizh Syahrin, pro nejlepší výsledek v kubatuře Moto2 si přijel Fabio Quartararo a Top-10 dokompletovali Xavi Vierge, Isaac Vinales a Tetsuta Nagashima. Body z Malajsie si připsali také Simone Corsi, Augusto Fernandez, Andrea Locatelli, Iker Lecuona a konečně Jesko Raffin.

V šampionátu vede a už se stal mistrem Franco Morbidelli s 288 body. Thomas Lüthi je druhý (243), třetí Miguel Oliveira má bodů 216. Alex Marquez je na místě čtvrtém (190) a nejlepší Rookie Francesco Bagnaia nashromáždil 161 bodů.