Reklama

Obhájí Marc Marquez titul v královské kubatuře? Hlavní obrázek k článku: Obhájí Marc Marquez titul v královské kubatuře?

Dle názoru webu Motoforum.cz se v letošní sezóně bude o titulu mistra světa rozhodovat od začátku sezóny mezi třemi jezdci: Favority jsou úřadující mistr světa Marc Marquez, vicemistr světa Andrea Dovizioso a Valentino Rossi.

Všichni ostatní jako třeba Maverick Vinales, nebo Jorge Lorenzo, Johann Zarco či Dani Pedrosa jsou sice schopni vyhrát jeden nebo i více závodů z celkového počtu 19 v sezóně 2018, jsou dokonce schopni bojovat v kterémkoliv závodě Grand Prix o pódiová umístění, ale na titul mistra světa 2018 to zřejmě stačit nebude...!

Ve 24-členném startovním poli mají převahu piloti s motocykly Ducati, tyto italské biky bude pilotovat celkem 8 jezdců včetně Čecha Karla Abrahama. Následuje Honda se 6 motocykly, Yamaha má celkem 4. Dva biky potom představí značky Suzuki, Aprilia a KTM.

U jezdců s italskými motocykly Ducati budou ty nejnovější Desmosedici pilotovat tovární jezdci Andrea Dovizioso, Jorge Lorenzo a Danilo Petrucci z týmu Pramac. Model GP17 pak budou mít k dispozici Jack Miller, Alvaro Bautista a Tito Rabat, zatímco Karel Abraham a Xavier Simeon se musí spokojit se stroji GP16.

Mezi jezdci s motocykly Honda získal status továrního pilota HRC místo Jacka Millera britský jezdec Cal Crutchlow z LCR.

Ve čtyřčlenném výběru jezdců se stroji Yamaha dává Johann Zarco (Tech3) přednost modelu z roku 2016!

Královskou kubaturu opustili hodně překvapivě Jonas Folger (10.) kvůli dlouhodobé nemoci, a dále Loris Baz (18. - odešel do WorldSBK), Hector Barbera (22. - do Moto2) a Sam Lowes (25. - do Moto2), zatímco přišli Franco Morbidelli, Thomas Lüthi, Hafizh Syahrin a Xavier Simeon.

A co se dá očekávat od našeho jezdce Karla Abrahama? Ten vloni jezdil velmi dobře v týmu Jorge Aspar Martineze a v tomto týmu zůstává, i když se tato stáj letos jmenuje na počest tragicky zesnulé španělské motocyklové legendy Angel Nieto Racing. Abraham pojede i letos svůj oblíbený motocykl Ducati, i když to bude 2 roky starý model GP16. Ale dle názoru Motoforum. cz má český jezdec určitě šanci být v každém závodě odmávnut v Top-15, tedy dojíždět pravidelně v bodech. A určitě se několikrát podívá výsledkově i do elitní desítky. Tak držme Abajovi pěsti!

Startovní listina MotoGP 2018

1 4 Andrea Dovizioso (I/Ducati) Ducati Team
2 5 Johann Zarco (F/Yamaha) Monster Yamaha Tech 3
3 9 Danilo Petrucci (I/Ducati) Octo Pramac Racing
4 10 Xavier Simeon (B/Ducati) Reale Avintia Racing
5 12 Tom Luthi (CH/Honda) EG 0,0 Marc VDS
6 17 Karel Abraham (CZ/Ducati) Angel Nieto Racing
7 19 Alvaro Bautista (E/Ducati) Angel Nieto Racing
8 21 Franco Morbidelli (I/Honda) EG 0,0 Marc VDS
9 25 Maverick Vinales (E/Yamaha) Movistar Yamaha
10 26 Dani Pedrosa (E/Honda) Repsol Honda Team
11 29 Andrea Iannone (I/Suzuki) Team Suzuki Ecstar
12 30 Takaaki Nakagami (J/Honda) LCR Honda Idemitsu
13 35 Cal Crutchlow (GB/Honda) LCR Honda Castrol
14 38 Bradley Smith (GB/KTM) Red Bull KTM
15 41 Aleix Espargaro (E/Aprilia) Aprilia Racing Gresini
16 42 Alex Rins (E/Suzuki) Team Suzuki Ecstar
17 43 Jack Miller (AUS/Ducati) Octo Pramac Racing
18 44 Pol Espargaro (E/KTM) Red Bull KTM
19 45 Scott Redding (GB/Aprilia) Aprilia Racing Gresini
20 46 Valentino Rossi (I/Yamaha) Movistar Yamaha
21 53 Tito Rabat (E/Ducati) Reale Avintia Racing
22 55 Hafizh Syahrin (MAL/Yamaha) Monster Yamaha Tech 3
23 93 Marc Marquez (E/Honda) Repsol Honda Team
24 99 Jorge Lorenzo (E/Ducati) Ducati TeamLogin Přihlásit Registrace ›

Reklama
Reklama