O 13/1000 vítězí Rins před Marquezem, 15. Abraham

V nejtěsnějším letošním závodě MotoGP vyhrál o pouhých 13/1000 sekundy na okruhu Silverstone Circuit tovární pilot Suzuki Alex Rins a bylo to jeho druhé letošní vítězství v MotoGP. Druhý dojel Marc Marquez a zvýšil svůj náskok na čele šampionátu, stupně vítězů dokompletoval další Španěl Maverick Viňales.

O vítězi se nakonec rozhodlo až ve výjezdu z poslední zatáčky, kdy Rins lépe akceleroval a Marqueze těsně porazil. Se ztrátou 0,62 sec. byl jako třetí odmávnut Maverick Viňales - na stupních sice pouze 3 Španělé, ale na strojích tří různých značek.

Závod začal velmi dramaticky, když havaroval hned po startu Fabio Quartararo a přes něho vyletěl do výšky a tvrdě dopadl na tvrdý podklad Andrea Dovizioso, jehož motocykl Ducati začal hořet. Později byla ještě jedna hodně dramatická situace, Johann Zarco podsekl svého značkového kolegu Miguela Oliveiru a pro oba se závod skončil.

Valentino Rossi sice odstartoval z druhé pozice, tempo nejrychlejších ale neakceptoval a jelikož ho předjel i tovární kolega Maverick Viňales, tak nejen skončil opět bez pódia, ale v tabulce šampionátu se propadl až za něho na 6. místo celkově.

Za Rossim dokompletoval Top-5 Franco Morbidelli, zatímco lokalmatador Cal Crutchlow jistě chtěl při domácí Grand Prix více než 6. místo. V elitní desítce ještě dojeli Danilo Petrucci jako nejlepší jezdec s motocyklem Ducati (sedmý), jeho značkový kolega Jack Miller, Pol Espargaro (KTM) a Andrea Iannone (Aprilia). A body si z Anglie vezou také Francesco Bagnaia, testovací pilot Suzuki a náhradník za Joana Mira Sylvain Guintoli, Hafizh Syahrin a comeback slavící Jorge Lorenzo. A protože v předposledním kole zajel do svého boxu kvůli poruše motoru své Aprilie Aleix Espargaro, tak jeden bodík doslova spadl do klína Karlovi Abrahamovi. Ten nastoupil na start hodně potlučený po pádu z tréninku, ale srdnatě dojel do cíle. Za Čechem byli odmávnuti - po pádech - ještě Abajův týmový kolega Esteve Rabat a Takaaki Nakagami.