Reklama

Northern Talent Cup: Jezdci a termíny Hlavní obrázek k článku: Northern Talent Cup: Jezdci a termíny

Tři jezdci z České republiky se zúčastní nového projektu 2020 «Road to MotoGP» -Northern Talent Cup - na motocyklech KTM a závodit se bude také v Brně na Masarykově okruhu v rámci Grand Prix České republiky.

Při GP Německa na Sachsenringu v červenci 2019 představili CEO Dorny Carmelo Ezpeleta, prezident sportu ADAC Hermann Tomczyk a ředitel sportovní divize KTM Pit Beirer nový závodní motocyklový seriál «Northern Talent Cup» (NTC). Tento «Road to MotoGP» je určen pro mládežníky ze severní a střední Evrop a měl by zaplnit mezeru mezi národními šampionáty a MSJ CEV Repsol, stejně jako seriálem Red Bull Rookies-Cup. Jezdci pojedou na identických motocyklech KTM, podobných čtyřtaktním jednoválcům 250-ccm z GP-Moto3.

31. prosince se skončila uzávěrka přihlášek a kromě kalendáře už známe také 24 mládežníků z 11 zemí, kteří budou bojovat o body během sedmi závodních víkendů.

Mezi nimi jsou i tři Češi: Štěpán Zuda - Motoracing23 Klub V ACR, Jakub Gurecký a Jonáš Kocourek - oba Junior Racing Team of Automotodrom Brno (JRT).

Co se týká kalendáře, tak vše začne testem v Oscherslebenu (4. a 5. dubna). První závodní víkend se koná během šampionátu WorldSBK v Assenu o dva týdny později. Highlightem budou určitě závody během závodního víkendu Grand Prix na Sachsenringu a v Brně. Dále se pojede v Oscherslebenu a v rámci IDM také na Red Bull Ringu, Lausitzringu a na Hockenheimu.

Účastníci Northern Talent Cup 2020

Jordan Bartucca (CH), intAct Battery Power Juniors
Maximus Kovalov (UA), Maximus & Zevs Kovalov Team
Jacopo Ardiano Hosciuc (RO), Hos Racing Team
Mateusz Molik (PL), Speed Day Racing Team Junior
Amélie Triffet (B), Belgian Black Knights
Freddie Heinrich (D), PrüstelGP Juniorteam
Julius Coenen (D), HJRT Helena und Julius Racing Team
Dustin Schneider (D), PrüstelGP Juniorteam
Maik Duin (NL), KNMV
Stefan Zuda (CZ), Motoracing23 Klub V ACR
Julius Cesar Rörig (D), MCA Racing
Kimi Nikita Gundermann (CH), Senevita –GL4C
Bryan-Kim Dupasquier (CH), KTM Swiss Junior Team
Soma Görbe (H), Snipers Junior Team
Tibor Varga (H), Forty Racing
Jonas Kocourek (CZ), Junior Racing Team of Automotodrom Brno (JRT)
Jakub Gurecky (CZ), Junior Racing Team of Automotodrom Brno (JRT)

Damian Boessenkool (NL), KNMV
Kas Beekmans (NL), KNMV
Lorenz Luciano (B), Belgian Black Knights
Johannes Wibmer (A), Kini Racing Team
Rossi Moor (USA), Snipers Junior Team
Jakob Rosenthale (A), RTR – Racing Team Rosenthale
Luca Göttlicher (D), intAct Battery Power Juniors

Kalendář Northern Talent Cup 2020

4. - 5. dubna: Test Oschersleben
17. - 19. dubna: Superbike-MS Assen
22. - 24. května IDM Red Bull Ring
4 - 6. června: Speedweek Oschersleben - pouze jeden závod
19. - 21. června: MotoGP Sachsenring
7. - 9. srpna: MotoGP Brno
11. - 13. září: IDM Lausitzring
25. - 27. září: IDM Hockenheim



Login Přihlásit Registrace ›