Reklama

News ze světa Supersport Hlavní obrázek k článku: News ze světa Supersport

A co je nového v kubatuře WorldSSP? Pojďme se nejdříve podívat k týmu Puccetti Kawasaki: Tento tým zvyklý vyhrávat díky Kenanu Sofuoglovi závod za závodem jak na běžícím pásu, nezískal během poslední sezóny ani jedno pódiové umístění !

Naposled stál jezdec s motocyklem Kawasaki na pódiu v Kataru 2017 - Kenan Sofuoglu - a poslední vítězství se datuje od 17. září 2017 v Portimau - a opět to byl Sofuoglu.

A tak Manuel Puccetti plánuje na rok 2019 obrovskou ofenzívu! O angažování Lucase Mahiase jsme už psali, a také o tom, že v týmu zůstane kvůli co nejtěsnějšímu spojení s továrnou Kawasaki Japonec Hikari Okubo. Letošní angažmá jezdců Sheridana Moraise, Hectora Barbery nebo Anthonyho Westa (jezdil privátně třetí tovární motocykl této kubatury) se neskončily výraznými úspěchy, pouze West byl třikrát odmávnut v Top-6.

Ex-pilot MotoGP Hector Barbera rozhodně - třeba na rozdíl od dalšího Rookieho Sandra Corteseho - zůstal hodně za očekáváním (ze tří startů 1x nejlépe na P9 a 2x v Top-10), a tak vedle Mahiase a Okuba by měl třetí tovární motocykl Kawasaki ZX-6R pilotovat Francouz Jules Cluzel. Ten je se 17 vítěznými závody a 40 pódiovými umístěními z celkového počtu 68 startů nejúspěšnějším aktivním jezdcem této kubatury.

Velký talent z Itálie Federico Caricasulo odmítl stejně jako jeho současný týmový kolega Lucas Mahias přestup do MS-Superbike a pouze změní stáj, značku motocyklu ovšem ne. Měl by startovat 2019 za tým GMT94, tedy tým odcházející ze šampionátu EWC právě do WorldSSP.

Švýcar Randy Krummenacher naopak zůstává v týmu Bardahl Evan Bros Yamaha, kde má smlouvu až do konce roku 2019.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama
Reklama