Reklama

Neobvyklé rozhodnutí Aprilie Hlavní obrázek k článku: Neobvyklé rozhodnutí Aprilie

Dlouho očekávané rozhodnutí, kdo bude druhým továrním pilotem Aprilie, se nakonec nekonalo, ačkoliv už dnes bude tato továrna testovat v Jerezu.

Zatímco Aleix Espargaro má smlouvu až do konce sezóny 2020, tak o jeho týmovém kolegovi bude rozhodnuto až po předsezonních (zimních testech). Aleix Espargaro dokázal potenciál motocyklu Aprilia RS-GP v posledních dvou závodech, kdy skončil osmý a devátý a napravil tak svou celkovou bilanci ze sezóny 2020: 17. místo celkově a 42 bodů.

To té doby budou «ve hře» jak 29-letý Brit Bradley Smith, tak o 2 roky mladší Ital Lorenzo Savadori. Teprve potom se rozhodne, kdo se z těchto dvou stane stabilním pilotem na sezónu 2021 a naopak kdo bude «degradován» do role testovacího pilota.

Britský jezdec Bradley Smith byl povolán do závodů MotoGP sezóny 2020 teprve po oznámení dopingového trestu Andrea Iannoneho (nejdříve 18 měsíců a později 4 roky zákaz závodní činnosti) a odjel celkem 11 závodů Grand Prix, ve kterých získal 12 bodů. Nejlépe zajel v Jerezu, kde byl odmávnut na 12. místě.

Po Aragónu nahradil Smithe italský pilot Lorenzo Salvadori - důvodem byla nepříliš diplomatická kritika tohoto Brita po druhém závodě v Aragónu, a ten absolvoval tři závody Grand Prix a v nich nebodoval. Nejlépe dojel ve Valencii II, jako 18., ostatní dva závody ale kvůli crashi nedojel.

Není žádným tajemstvím, že Aprilia dala nabídku i třem pilotům z Moto2: Ani Marco Bezzecchi, Joe Roberts nebo Fabio Di Giannantonio ji ale neakceptovali a s díky odmítli. Důvodem bylo, že se necítí ještě dostatečně «zralí» závodit v «premier class» a další uvažovaný Chaz Davies (34 let) - třetí v šampionátu WorldSBK v uplynulé sezóně - nakonec šanci taky nedostal.Login Přihlásit Registrace ›