Neděle Alpe Adria na PannoniaRingu: Z Čechů vyhrál David Kubáň Hlavní obrázek k článku: Neděle Alpe Adria na PannoniaRingu: Z Čechů vyhrál David Kubáň

Nedělní hodně horké odpoledne na maďarském Pannonia Ringu moc úspěchů českým barvám nepřineslo, favorizovaní Karel Hanika a Jiří Mrkývka havarovali a tak o jediné české vítězství se zasloužil nejmladší z nich, David Kubáň v kubatuře SSP300.

Vítězem nejslabší objemové kubatury se na rozpáleném maďarském asfaltu stal David Kubáň, kompletní české stupně vítězů dokompletovali ještě druhý Jiří Nespěšný (CZE) a třetí Miroslav Hřava (CZE), když čtvrtý byl odmávnut Slovák Maxim Repak a Top-5 dokompletoval Maďar Mate Szamado (HUN).

V šampionátu kubatury SSP300 je potom následující pořadí: Vede Nespěšný se ziskem 73 bodů, druhý je Hřava (66), třetí Szamado (63) a čtvrtý Kubáň (62).

Alpe Adria - SSP300, Pannónia-Ring Race 2

1 56 David KUBAN CZE ACCR David Kuban KTM Pi SSP300 FIME 10 21:44.397 2:09.452 25
2 41 Jiri NESPESNY CZE SMF Motoclub Balas Kawasaki Pi SSP300 FIME 10 21:44.469 0.072 2:09.312 20
3 63 Miloslav HRAVA CZE ACCR ACCR Czech Talent Team - Kawasaki Pi SSP300 FIME 10 21:44.489 0.092 2:09.425 16

4 16 Maxim REPAK SVK SMF Halbich Motorsport Kawasaki Pi/Du SSP300 10 21:44.635 0.238 2:08.859 13
5 12 Mate SZAMADO HUN MAMS Forch Junior Team KTM Pi SSP300 FIME 10 21:47.588 3.191 2:09.578 11
6 185 Barnabas OLAH HUN MAMS Talmacsi Motorsport Egyesu Yamaha Pi SSP300 10 22:06.645 22.248 2:11.629 10
7 97 Gasper HUDOVERNIK SLO HMS Motoclub Kvarner Yamaha Pi SSP300 FIME 10 22:12.950 28.553 2:11.541 9
8 58 Mateusz HULEWICZ POL PZM Wojcik Racing Team Kawasaki Pi SSP300 10 22:13.164 28.767 2:12.042 8
9 666 Filip KUREK POL PZM Durynek Racing Team Kawasaki Pi SSP300 10 22:33.905 49.508 2:12.584 7
10 23 Filip FEIGL CZE ACCR Beda Racing Yamaha Pi SSP300 10 22:39.800 55.403 2:14.323 6

Letošní suverén Richard Bodis slavil doma vítězný double v kubatuře Superstock600. Druhý skončil Marceli Bezulski, třetí Mariusz Juszczak a čtvrtý Thomas Eder. Top-5 dokompletovala finská dívka Jasmin Sarjos. Český spolufavorit Jiří Mrkývka havaroval bohužel hned na začátku nedělního závodu.

V šampionátu STK 600 vede suverénně Bodis se ziskem 145 bodů. Druhý je Eder (61), třetí Ranner (58), Top-5 kompletují Bezulski (43) a Mrkývka (42).

Alpe Adria - STK600, Pannónia-Ring Race 2

1 94 Richard BODIS HUN MAMS BRR Team Yamaha Pi STK600 12 24:16.365 1:59.646 25
2 941 Marceli BEZULSKI POL PZM Bezulski Racing Team Yamaha Du STK600 12 24:39.492 23.127 2:01.823 20
3 95 Mariusz JUSZCZAK POL PZM Trytka Yamaha Du STK600 12 24:42.261 25.896 2:02.009 16
4 36 Thomas EDER GER AMF Eder Racing Yamaha Du STK600 12 24:44.390 28.025 2:02.574 13
5 7 Jasmin SARJOS FIN SML Jasmin Sarjos Racing Yamaha Pi STK600 12 24:47.358 30.993 2:02.359 11
6 33 Tomas SUBRT CZE ACCR BRC Subrt Racing Yamaha Pi STK600 12 24:50.787 34.422 2:03.033 10
7 77 Raimund SOLINGER AUT AMF PSV-Wels Yamaha Pi STK600 12 24:54.798 38.433 2:03.056 9
8 132 Taric VAN DER MERWE RSA MSA Maco Racing Team Yamaha Du STK600 12 24:55.166 38.801 2:02.763 8
9 31 Kirsi KAINULAINEN FIN SML Motorsline Kainulainen Suzuki Pi STK600 12 24:56.294 39.929 2:02.820 7
10 261 Jaromir CHLUP CZE ACCR Dafitmotoracing Yamaha Du STK600 12 25:09.083 52.718 2:04.219 6

V kubatuře Superstock1000 vyhrál suverénně Švéd Christopher Bergman, druhý byl odmávnut Polák Kamil Krzemien a za ním o pouhých 0.050 sec český jezdec Michal Prášek. Němec Arnaud Friedrich skončil čtvrtý, Slovák Tomáš Svitok pátý a Michal Šembera dokompletoval Top-6.

V šampionátu STK 1000 vede vítěz posledních pěti závodů Bergman (125), druhý je Friedrich (109) a třetí Krzemien (93). Prášek má bodů 50 a je čtvrtý, Top-5 kompletují M. Šembera a Polák M. Szkopek se 44 body.

Alpe Adria - STK1000, Pannónia-Ring Race 2

1 71 Christopher BERGMAN SWE SVEMO Wojcik Racing Team Yamaha Du STK1000 FIME 12 23:22.009 1:55.337 25
2 7 Kamil KRZEMIEN POL PZM Wojcik Racing Team Yamaha Du STK1000 FIME 12 23:36.158 14.149 1:56.655 20
3 6 Michal PRASEK CZE ACCR Rohac-Fejta Moto Racing BMW Du STK1000 FIME 12 23:36.208 14.199 1:56.704 16
4 37 Arnaud FRIEDRICH GER DMSB Team LRP Poland BMW Pi STK1000 FIME 12 23:50.916 28.907 1:58.414 13
5 65 Tomas SVITOK SVK SMF SK Energy Maco RT Yamaha Du STK1000 FIME 12 23:54.340 32.331 1:57.710 11
6 111 Michal SEMBERA CZE ACCR TME racing BMW Du STK1000 FIME 12 23:58.720 36.711 1:58.357 10
7 14 Mate LACZKO HUN MAMS HRE Racing Suzuki Pi STK1000 FIME 12 24:01.828 39.819 1:58.211 9
8 49 Hannes ZEMSAUER AUT AMF Vierzigmann Racing Aprilia Du STK1000 12 24:26.635 1:04.626 2:00.458 8
9 114 Jaroslaw SZCZESNY POL PZM LRP POLAND BMW Du STK1000 12 25:02.602 1:40.593 2:03.647 7
10 116 Artur WIELEBSKI POL PZM Wojcik Racing Team Yamaha Du STK1000 10 25:20.941 2 Laps 1:58.901 6

Rakušan Philip Steinmayr vyhrál druhý závod kubatury Superbike na Pannoniaringu, druhý byl odmávnut zkušený Pawel Szkopek a třetí další Rakušan Nico Thoni. Za čtvrtým Slovincem Marko Jermanem dokompletoval Top-5 první z Čechů, Ondřej Ježek.

Dva největší favorité Christopher Bergman a Karel Hanika havarovali hned v úvodu závodu.

V královské kubatuře šampionátu Alpe-Adria vede ex-pilot WorldSBK Polák Pawel Szkopek, který sice moc nevyhrává, ale zato pravidelně dojíždí v Top-3. Má náskok 19 bodů na dva Čechy: Haniku a na Ježka, který rovněž sbírá pravidelně body. Čtvrtý je Jerman (50), Top-5 kompletuje Steinmayr (45).

Alpe Adria - SBK, Pannónia-Ring Race 2

1 41 Philipp STEINMAYR AUT AMF ESA Racing Team Yamaha Du SBK 14 27:24.884 1:56.228 25
2 19 Pawel SZKOPEK POL PZM PAZERA RACING Yamaha Du SBK 14 27:33.939 9.055 1:56.424 20
3 4 Nico THONI AUT AMF Racing4fun BMW Pi SBK 14 27:36.998 12.114 1:57.270 16
4 24 Marko JERMAN SLO AMZS AF Motors Ducati Torun Rac Ducati Du SBK 14 27:37.038 12.154 1:57.184 13
5 45 Ondrej JEZEK CZE ACCR Fany Gastro BMW Motorrad BMW Br SBK 14 27:53.091 28.207 1:57.921 11
6 11 Ireneusz SIKORA POL PZM BMW Sikora Motosport BMW Pi SBK 14 27:56.662 31.778 1:57.560 10
7 66 Jiri BROZ CZE ACCR Montaze Broz Racing Team Ducati Pi SBK 14 28:03.420 38.536 1:59.181 9
8 144 Gerold Jun. GESSLBAUER AUT AMF RATEZI - Racing Team ZiegeYamaha Pi SBK 14 28:09.634 44.750 1:59.254 8
9 13 Ville VALTONEN FIN SML Team Sensetec Yamaha Mi SBK 14 28:10.578 45.694 1:59.319 7
10 21 Hannes SCHAFZAHL AUT AMF RATEZI - Racing Team ZiegeKawasaki Pi SBK 14 28:10.606 45.722 1:59.432 6



Login Přihlásit Registrace ›

Reklama