Na testech v Barceloně nejrychlejším Crutchlow, ale...

Může se to sice nazvat jako chlapský humor, ale sportovní to rozhodně není: Cal Crutchlow zajel nejrychlejší čas na testech v Barceloně teprve, když si dvě zatáčky zkrátil...

Při pondělním testu na okruhu Circuit de Catalunya se v úplném závěru konalo velké časové zemětřesení.

Cal Crutchlow byl v 16 hod. se ztrátou 1,369 sec na nejlepšího Jorge Lorenza na P9. Na Marca Márqueze ztrácel půl sekundy a jeho čas měl hodnotu 1:45,571 min.

V posledních minutách pondělního testu se Cal Crutchlow posadil ještě jednou do sedla svého motocyklu Honda RC213V a «vykouzlil» čas 1:43,963 min, v tu dobu už na trati samotné nikdo nebyl.

Konkurence se hodně divila: Do tohoto okamžiku Crutchlow neměl ani jedno kolo pod 1:44,7 min.

Pak byla hádanka vysvětlena: Crutchlow prostě v nové variantě okruhu «ustřihl» po T14 dvě úzké zatáčky.

Jelikož ale na dráze už nikdo ze soupeřů nejel, tak to nikdo nezpozoroval - a mezičasy nebyly v tomto úseku vůbec žádné zaznamenány.

V úzkém kruhu ale pilot LCR-Honda tento malý «švindl» potvrdil, a označil ho jako chlapský humor, možná se jednalo o suchý britský humor, nevím...?

„Prostě takový svérázný druh chlapského humoru“, okomentoval toto «rekordní» kolo jeden ze soupeřů. „Každý, kdo se podíval do výsledkové listiny, si mohl jasně spočítat, že se Cal nemůže během jednoho na druhé kolo zlepšit o 7 nebo 8 desetin sekundy“.

Cal Crutchlow zajel v závodě časem 1:46,842 sedmé nejrychlejší kolo v závodě, v F4 byl s 1:45,604 min druhým nejrychlejším.

Výsledek: Tímto «švindlem» byl Cal Crutchlow nejrychlejším jezdcem celého testování než dosud vedoucí Jorge Lorenzo.

V Qualifying si vyjel Brit 1:44,366 min P7, když na Polesettera Marca Marqueze ztratil 0,777 sec, na testech byl ale Crutchlow před Márquezem o 1,066 sec.

Nedělní závod samotný: Za 25 kol byla Calova ztráta na vítězného Rossiho 36,2 sekund.

Mimochodem: Tovární pilot Yamahy Lorenzo zajel v Qualifying 1:44,056 min, na testech tento čas potvrdil výkonem 1:44,202 min. Pouze Crutchlow byl těsně před západem slunce o 0,403 sekundy rychlejší, než s adrenalinem při Qualifying.

Klobouk dolů! Cal Crutchlow «vysypal» z rukávu mezi 16. a 18. hodinou 1,606 sekundy.