MSJ Moto3 v Albacete pro Alcobu, Salač out

Úvodní závod sezóny mistrovství světa juniorů Moto3 v Albacete pro sebe rozhodl Španěl Jeremy Alcoba s motocyklem Honda. Český jezdec Filip Salač na motocyklu KTM Montaze Broz Racing Team – KTM RC 250 GP cílový šachovnicový praporek bohužel neuviděl.

Sice až ze 7. pozice odstartoval do závodu Jeremy Alcoba, ale dokázal nakonec letošní premiéru MSJ vyhrát, když porazil druhého v cíli Makara Yurchenka z Kazachstánu na KTM o pouhých 0,068 sec. Třetí byl odmávnut se ztrátou 2,3 sekundy na vítěze Alcobu další domácí jezdec Jaume Masia, za Top-3 se dále umístili Dennis Foggia z týmu VR46, Andi Farid Izdihar, Brunopalazzese Ieraci a Sergio Garcia.

Po vydařeném startu se český jezdec Filip Salač (Montáže Brož Racing Team – KTM RC 250 GP) postupně začal propadat startovním polem až na 17. místo. Pak se ale opět dostal v 6. kole už na 14. pozici, když mu najednou doslova přestal jet motocykl a bylo po závodění.