MSJ - CEV: Filip Salač za tým Cuna de Campeones Hlavní obrázek k článku: MSJ - CEV: Filip Salač za tým Cuna de Campeones

Český talent Filip Salač sice zůstává v šampionátu MSJ/CEV v kubatuře Moto3, ale dosavadní český tým Montáže Brož vyměnil za španělskou stáj Cuna de Campeones, kde bude pilotovat motocykl KTM RC 250 GP.

Tato závodní stáj je přímým týmem závodního okruhu Circuit Ricardo Tormo a jejím manažerem je Julián Mirales, přičemž ve vedení týmu je i generální ředitel Circuit Ricardo Tormo Gonzalo Gobert.

Jak uvádí na svém webu circuitvalencia.com, vše vzniklo díky spolupráci Autoklubu České republiky a španělským okruhem Ricarda Torma.

Týmovým kolegou Salače bude v šampionátu MSJ/CEV 18-letý Angel Lorente (v roce 2017 celkově v CEV na 29. místě), zatímco třetí člen týmu David Salvador (14 let) bude závodit v šampionátu European Talent Cup.

Vloni získal za tento tým Jaume Masia titul vicešampióna MSJ/CEV v kubatuře Moto3 a postoupil tak do šampionátu světového.

16-letý Filip Salač bude pochopitelně závodit i v seriálu Red Bull Rookies Cup. V minulé sezóně měl tento český teenager hodně smůly, když se zranil ve druhém kvalifikačním tréninku pro třetí závod CEV/MSJ-Moto3 na okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya v červnu 2017 a skoro polovinu sezóny tak absentoval a rehabilitoval.

Zdroj: circuitvalencia.comLogin Přihlásit Registrace ›

Reklama
Reklama