MS-Side: Na Slovakia Ringu vyhráli Reeves/Wilkes Hlavní obrázek k článku: MS-Side: Na Slovakia Ringu vyhráli Reeves/Wilkes

Teprve v poslední zatáčce se rozhodovalo o vítězství v GoldRace na Slovakia Ringu mezi dvojicemi Reeves/Wilkes a Birchall/Birchall a lepším byl nakonec Reeves.

Závod samotný byl soubojem dvou čtveřic, o 1. místo bojovali TimReeves/Mark Wilkes, Ben a Tom Birchallové, Bennie Streuer/Kevin Rousseau a sobotní vítězové SprintRace Pekka Päivärinta/Jussi Veräväinen. Zatímco Reeves bránil úspěšně svou první pozici před Birchallem, tak Streuer a Päivärinta si několikrát vyměnili své pozice v boji o poslední volné místo na stupních vítězů.

Vše se rozhodlo v posledním kole. Birchall konečně předjel svého britského krajana, ale Reeves se odvážným manévrem na brzdy dostal dvě zatáčky před cílem do čela závodu a až do odmávnutí šachovnicovým praporkem svou pozici uhájil. Třetí dojel Streuer, ačkoliv vůbec nevěděl, zda se mu podaří stroj do závodu GoldRace vůbec opravit.

O páté místo byl rovněž sváděn hodně tvrdý souboj, ve které byly čtyři kvarteta: Michael Grabmüller/Sébastien Lavorel, Lukas Wyssen/Thomas Hofer, Sam a Adam Christie a také Alan Founds/Tom Christie. Nejdříve vypadl z tohoto souboje Grabmüller, a jelikož Christie a Founds museli kvůli tomu zpomalit, tak si Wyssen přijel pro 5. místo.

Na P7 až P9 byli odmávnuti Peter Kimeswenger/Jens Lehnertz, Jakob Rutz/Marcel Fries a Tassilo Gall/Sophie Sattelberger a získali tak důležité mistrovské body.

Výsledek Gold Race - Slovakia Ring: 1. Reeves/Wilkes (GB), Yamaha Adolf RS, 13 kol za 29:07,918. 2. Birchall/Birchall (GB), Yamaha LCR, +0,401 sec. 3. Streuer/Rousseau (NL/F), Kawasaki LCR, +1,369 sec. 4. Päivärinta/Veräväinen (SF), Honda LCR. 5. Wyssen/Hofer (CH). 6. Founds/Christie (GB), beide Yamaha LCR. 7. Kimeswenger/Lehnertz (A/D), Kawasaki LCR. 8. Rutz/Fries (CH), Yamaha LCR. 9. Gall/Sattelberger (D), Suzuki LCR. 10. Remse/Mulholland (SLO/GB), Yamaha ARS.

Stav MS-side (po 3 z 11 závodů): 1. Reeves/Wilkes, 70 bodů. 2. Päivärinta/Veräväinen, 56. 3. Birchall/Birchall, 43. 4. Wyssen/Hofer, 34. 5. Founds/Christie, 26. 6. Streuer/Rousseau a Remse/Mulholland, oba 22. 8. Kimeswenger/Lehnertz, 18.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama