MS-Side: Na Slovakia Ringu vyhrál překvapivě Päivärinta Hlavní obrázek k článku: MS-Side: Na Slovakia Ringu vyhrál překvapivě Päivärinta

Nikoliv největší favorité Ben a Tom Birchall nebo jejich konkurenti Tim Reeves/Mark Wilkes se stali vítězi úvodního závodu Sprintrace na Slovakia Ringu, nýbrž finská dvojice ve složení Pekka Päivärinta/Jussi Veräväinen.

Hned v prvním kole byly šance na vítězství v pátečním Sprintrace pryč: Britští obhájci titulu Ben a Tom Birchallové - získali pozici Polesettera - se kvůli technickému defektu propadli až na poslední místo. A po cestě startovním polem dopředu ještě kolidovali s jinou dvojicí a tak na ně čekalo v cíli až poslední, tedy 13. místo.

Britové Tim Reeves/Mark Wilkes, kteří prohráli v kvalifikaci s bratrským párem Birchall/Birchall o pouhou 1/1000 sec, většinu kol bojovali o vítězství s finským párem Pekka Päivärinta/Jussi Veräväinen, při tomto souboji spolu dokonce kolidovali, ovšem po této kolizi už nebyli schopni finskou dvojici ohrozit.

A jelikož se John Holden/Lee Cain dostali do kačírku stejně jako Bennie Streuer/Kevin Rousseau, tak stupně vítězů hodně překvapivě dokompletovali Alan Founds/Tom Christie.

MS-Side - výsledek závodu Sprintrace - Slovakia Ring: 1. Päivärinta/Veräväinen (SF), Honda LCR, 7 kol za 15:45,731. 2. Reeves/Wilkes (GB), Yamaha Adolf RS, +13,805 sec. 3. Founds/Christie (GB), +15,890 sec. 4. Wyssen/Hofer (CH). 5. Christie/Christie (GB). 6. Lawrie/Fairhurst (GB), alle Yamaha LCR. 7. Kimeswenger/Lehnertz (A/D), Kawasaki LCR. 8. Remse/Mulholland (SLO/GB), Yamaha ARS. 9. Grabmüller/Lavorel (A/F), Yamaha LCR. 10. Streuer/Rousseau (NL/F), Kawasaki LCR. 11. Rutz/Fries (CH), Yamaha LCR. 12. Gall/Sattelberger (D), Suzuki LCR. 13. Birchall/Birchall (GB), Yamaha LCR.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama
Reklama