MS-Side: Ben a Tom Birchallové opět mistry světa

Britové Ben a Tom Birchallové se stali opět mistry světa. S napětím očekávaný souboj s dvojicí krajanů Tim Reeves/Mark Wilkes trval pouhých 5 kol, neboť jejich největší soupeře vyřadil technický defekt.

Do posledního letošního závodu na okruhu Motorsport Arena Oschersleben nastupovali Tim Reeves/Mark Wilkes s náskokem pouze s náskokem jednoho bodu.

Do závodu nejlépe odstartovali bratři Birchallové se svým strojem LCR Yamaha, ovšem Tim Reeves/Mark Wilkes se je pokoušeli okamžitě pronásledovat. Birchallové ovšem získávali stále větší a větší náskok. V 5. kole ale museli Tim Reeves/Mark Wilkes deprimovaně zajet do svého boxu s technickým defektem.

Birchallové ale neustále zvyšovali svůj náskok a v cíli měli na druhé Finy v sestavě Pekka Päivärinta/Jusse Värivainen náskok více než 20 sekund. Ti pak získali v průběhu závodu náskok na třetí v cíli, kterými byli Bennie Streuer/Kevin Rousseau dalších 18 sec.

Mistry světa se tedy stali Ben a Tom Birchallové s celkovým počtem 195 bodů. Vícemistry se stali Pekka Päivärinta/Jusse Värivainen (175) a třetí skončili celkově Tim Reeves/Mark Wilkes (171).