MS-Side Assen: Bratři Birchallové na Pole-Position

Ben a Tom Birchallové zajeli v Qualifying na 7. závod MS-Side v Assenu (NL) nejlepší čas. Spolu s nimi budou stát v první řadě ještě Pekka Päivärinta/Jussi Veräväinen (FIN) a Tim Reeves/Mark Wilkes (GB).

Tradiční Gamma Racing Day v Assenu na okruhu TT Circuit je každoročně při bezplatném vstupu očekáváno i letos 100.000 diváků. K programu závodů motocyklů a automobilů patří pravidelně i jeden závod MS-sidecarů.

15 posádek se dnes postaví na start 7. závodu letošního mistrovství světa. Pole Position si vyjeli britští bratři Ben a Tom Birchallové, kteří zajeli v sobotu nejlepší čas 1:44.099.

Druhé místo obsadili v kvalifikaci časem 1:45.123 Finové Pekka Päivärinta/Jussi Veräväinen, ze třetí pozice vyjedou do závodu Gold Race Britové Tim Reeves/Mark Wilkes (1:45.593). Reeves/Wilkes vedou MS se ziskem 146 bodů před obhájci titulu Birchall/Birchall, třetí jsou Päivärinta/Veräväinen (99).

Finové ale byli diskvalifikováni z obou jízd na Sachsenringu a to pro ně znamenalo ztrátu 36 bodů. Při kontrole po závodě bylo zjištěno, že benzín, který použili, měl příliš vysoký obsah kyslíku, což bylo prokázáno jak při kontrole A, tak i B. Stejný výsledek zkoušky měly i další dvě dvojice: Švýcaři Lukas Wyssen/Thomas Hofer a Jakob Rutz/Marcel Fries.

U dalších dvojic, které se rovněž podrobily kontrole používaného benzínu, byly výsledky v pořádku. Byly to posádky: Reeves/Wilkes, Birchall/Birchall, Bennie Streuer/Kevin Rousseau, Alan Founds/Tom Christie a Sam a Adam Christie (GB).

„Použili jsme normální benzín s přísadami bio od benzínky. Nejsme žádní chemici, kteří jsou schopni kontrolovat obsah kyslíku v benzínu“, řekl jasně člen týmu Wyssen Markus Schlosser .