Reklama

MS-Moto2 2019: Pasini místo Fenatiho? Hlavní obrázek k článku: MS-Moto2 2019: Pasini místo Fenatiho?

Pilot Moto2 Mattia Pasini má na svém kontě zatím dvanáct vítězství v závodech Grand Prix, nyní má tento zkušený Ital největší šanci závodit v týmu Forward Racing s motocyklem MV Agusta, která byla původně plánovaná pro Romano Fenatiho.

Po šílené akci, kterou předvedl italský jezdec Romano Fenati v nedělním závodě Moto2 v Misanu - a je úplně jedno, co tomu předcházelo na trati - s vícemistrem světa 2017 v kubatuře Moto3 Fenatim zrušil smlouvu jak tým Marinelli Rivacold Snipers na zbytek sezóny 2018, tak i jeho budoucí tým Forward, včetně továrny MV Agusta.

Giovanni Castiglioni, generální ředitel MV Agusta: „Ve všech svých letech ve sportu jsem nikdy neviděl tak nebezpečné chování jako tohle. Pilot, který se může chovat takhle, nemůže nikdy reprezentovat naši společnost a naši značku. Proto nechceme, aby byl jezdcem, se kterým se MV Agusta vrací na mistrovství světa. “

Giovanni Cuzari, Forward Racing týmový boss: „Po ostudné epizodě mezi Romano Fenatim a Stefano Manzim není možné, aby tým pokračoval v plánované spolupráci s jezdcem Fenatim pro sezónu 2019. Fenatiho chování je neslučitelné se sportovními hodnotami Forward Racing Team a MV Agusta. Z tohoto důvodu jsme nuceni opustit náš projekt s Fenatim, i když jsme zklamaní. Náš sport je již extrémně nebezpečný a každá akce, která zvyšuje rizika pro jezdce, je nepřijatelná. Nemůžeme přijmout tento druh chování od jednoho z našich budoucích řidičů. “

Nyní tedy Forward Racing a jeho partner MV Agusta hledají novou týmovou #1 na sezónu 2019. Nejžhavějším a seriozním kandidátem pro návrat MV Agusty do Grand Prix je momentálně Mattia Pasini.

V poslední době se ale ukazuje, že velký zájem má nový tým Moto2-KTM Jorge «Aspara» Martinez, jezdící pod vlajkou Ángel-Nieto-Racing.

Pasini závodí 2018 za Italtrans s motocyklem Kalex. Nyní tedy zkouší MV Agusta, získat 33-letého Itala do své náruče. Pasini vyhrál 2018 GP Argentiny a v MS je aktuálně devátý.

Pokud by nedošlo k dohodě s Pasinim, tak jsou zde ještě 2 kandidáti na uvolněné místo po Fenatim: Fabio Di Giannantonio z Moto3 nebo Scott Redding z MotoGP.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama