MotoGP patřilo úvodní den Mavericku Vinalesovi, 15. Abraham

Stejně jako na testech, tak i úvodnímu dni tréninku královské kubatury MotoGP, dominoval celému startovnímu poli Rookie továrního týmu Yamaha - Movistar Maverick Vinales.

Mladý Španěl zajel své nejrychlejší kolo za 1.54.316 a porazil o více než 0,5 sekundy úřadujícího mistra světa Marca Marqueze s Hondou. Virtuální stupně vítězů doplnil třetí Španěl a sice zkušený týmový kolega Marqueze Dani Pedrosa.

Skvělé testy má za sebou Rookie Němec Jonas Folger se satelitním motocyklem Yamaha týmu Tech3 a ten skončil v úvodu na 4. místě. Top-5 pak dokompletoval nováček s motocyklem Ducati Jorge Lorenzo. Následoval hodně překvapivě s Ducati modifikace GP15 Loris Baz, za ním se umístil Cal Crutchlow s motocyklem Honda, dále pak další Rookie Johann Zarco (Yamaha Tech3) a Top-10 doplnili ještě Valentino Rossi (Yamaha) a Aleix Espargaro (Aprilia).

Následovala celá pětice jezdců s motocykly Ducati různých modifikací v pořadí: Andrea Dovizioso - ten dnes oslavil své 31. narozeniny -, Scott Redding, Alvaro Bautista a náš Karel Abraham, mezi které se vměstnal Andrea Iannone se Suzuki na P13.

Zatímco havarovali Karel Abraham v T2 a opět Sam Lowes, tak Cal Crutchlow odepsal dnes jeden ze 7 povolených motorů na sezónu 2017.

Pro porovnání: Pole-position 2016 mělo hodnotu 1:54,543 min.