MotoE: Mike di Meglio vyhrál zkrácený závod

Francouz Mike di Meglio vyhrál druhý letošní závod MotoE, který byl na Red Bull Ringu zkrácen z původních 8 na pouhých 5 kol; na stupních vítězů dále stáli Belgičan Xavier Simeon a Brit Bradley Smith.

Původně se měl jet tento závod MotoE na okruhu Red Bull Ring na 8 kolo, ještě před závodem byl zkrácen na 6 kol, ale pak bylo konstatováno že optimální závodní vzdálenost pro tyto «vysavače» je 21,59 km.

Start překvapivě nepatřil Polesetterovi Mike di Megliovi, nýbrž to byl Xavier Simeon, který vyhrál sprint o první zatáčku. Ovšem už v T3 se dostal do čela Di Meglio, zatímco vítěz ze Sachsenringu Niki Tuuli v T4 skončil v kačírku a ztratil tím veškeré šance na další trumf.

Ve 2. kole převzal vedení Eric Granado, později ale havaroval v T3 a přenechal tak první pozici nechtěně opět Di Megliovi. Za ním jel jako druhý Hector Garzo a dotahoval se na Francouze. Ovšem i tento mladý Španěl ukončil závod předčasně v kačírku.

Po 5 kolech tak byl odmávnut jako vítěz mistr světa 125-tek z roku 2008 Mike Di Meglio s náskokem 2,238 sekund před Simeonem. Třetí skončil a stupně vítězů dokompletoval Bradley Smith, zatímco Alex de Angelis a Matteo Ferrari vytvořili závěr Top-5. «Mr. Hollywood» Sete Gibernau předvedl na polosuché trati veškeré své umění a zajistil si šesté místo, za ním dojeli a Top-10 doplnili Josh Hook, Niccolo Canepa, Jesco Raffin a Lorenzo Savadori.