MotoAmerica - Road Atlanta: Toni Elias vyhrál úvodní závod sezóny

Obhájce loňského titulu Španěl Toni Elias na motocyklu Suzuki vyhrál na okruhu Road Atlanta v Braseltownu úvodní závod šampionátu MotoAmerica 2018. Na stupních vítězů ho doplnili Jihoafričan Mathew Scholtz se strojem Yamaha a další jezdec s tímto motocyklem, první domácí pilot Garrett Gerloff.

Hned v prvním kole havarovali dvojnásobný šampion US-Superbike Cameron Beaubier (Yamaha), Roger Hayden (Suzuki) a Cameron Petersen (Honda). Zatímco Beaubier v závodě pokračoval ze zadních pozic, tak Hayden a Petersen museli vzdát.

Obhájce titulu Toni Elias (Yoshimura Suzuki) se dostal hned od samého začátku závodu na 21 kol do čela a jediným, kdo mu dokázal během závodu konkurovat, byl Mathew Scholtz (Yamaha). Ovšem v závěru závodu se první historický mistr světa Moto2 prosadil a 35-letý Španěl vyhrál s náskokem 5 sekund a oslavil tak už své 17. vítězství v USA.

Třetí místo získal Rookie kubatury Superbike Garrett Gerloff, který letos jezdí místo veterána Joshuy Hayese v továrním týmu Monster Energy Yamaha. Čtvrtý byl odmávnut jeho značkový kolega Bobby Fong, Top-5 dokompletoval Jake Lewis (Suzuki). Dále se umístili Kyle Wyman (Yamaha), Danny Eslick (BMW) a David Anthony (Kawasaki). Beaubierova stíhací jízda mu přinesla deváté místo, elitní desítku uzavřel Joshua Herrin. Ten ale musel závodit se sériovým motocyklem, ten jeho závodní se totiž nacházel v týmovém transportéru, který měl defekt motoru a do Braseltownu vůbec nedorazil.