MotoAmerica: Na závěr vítězný double Toniho Eliase

Ex-mistr světa Moto2 Toni Elias sice neobhájil titul šampiona MotoAmerica Superbike, ale s letošní sezónou se rozloučil vítězným doublem na okruhu Barber Motorsports Park. Už před tímto finále jsme ale znali nového mistra, kterým se stal Cameron Beaubier.

35-letý Španěl Toni Elias (Suzuki) vyhrál první závod na okruhu Barber Motorsports Park, zatímco Cameron Beaubier ve 14. kole z 21 havaroval. Druhý byl odmávnut Josh Herrin (Yamaha) +7,340, třetí skončil Mathew Scholtz (Yamaha) +12,563. Čtvrtý dojel Roger Lee Hayden (Suzuki), Top -5 dokompletoval Jake Lewis (Suzuki). Dále byli odmávnuti Danny Eslick (BMW), Garrett Gerloff (Yamaha), Bobby Fong (Honda), Cameron Petersen (Honda) a Kyle Wyman (Yamaha).

V posledním závodě sezóny mezi sebou bojovali Elias a Beaubier až do samého konce, nakonec vyhrál Elias o 0,333 sekundy před Beaubierem a Herrinem (+9,570). Bylo to Eliasovo 25. vítězství v šampionátu US-Superbike. Čtvrtý byl odmávnut Scholtz, Top-5 dokompletoval Lewis. Šestý byl klasifikován Eslick, sedmý Fong, když Roger Hayden ve svém posledním závodě kariéry obsadil místo 8. Geoff May (BMW) a Ben Young vytvořili závěr elitní desítky poslední závodu sezóny 2018.

Konečné pořadí šampionátu MotoAmerica 2018 po 20 závodních jízdách je následující: 1. Beaubier 390 bodů, 2. Elias (339), 3. Herrin (289), 4. Scholtz (239), 5. Gerloff (208), 6. Lewis (207), 7. Hayden (172), 8. Wyman (157), 9. Eslick (152) a 10. Fong (88).