Moto3 - GP Francie: V kvalifikaci skončil Kornfeil 11., Hanika 26.

Dnešní kvalifikace Moto3 rozhodovala samozřejmě o postavení na startovním roštu pro zítřejší závod, kdy si Jakub Kornfeil vyjel 4. řadu startovního roštu, Karel Hanika pak řadu 9.

Vítězem kvalifikace na okruhu Le Mans se stal italský jezdec Niccolo Antonelli časem 1'42.756, druhý skončil lídr šampionátu Brad Binder (1'42.823) a třetí hodně překvapivě juniorský vicemistr světa Aron Canet (1'42.825). Zatímco Jorge Navarro a Romano Fenati doplnili Top-5, tak druhou polovinu elitní desítky vytvořili Nicolo Bulega (s pádem), Juafran Guevara, domácí favorit Fabio Quartararo a dva Rookies Khairul Idham Pawi a Fabio di Giannantonio.

O neuvěřitelné vyrovnanosti kvalifikace nejvíce hovoří skutečnost, že se Top-4 jezdců vešlo do pouhých 8/100 sekundy!

Hned za elitní Top-10 se umístil náš jezdec Jakub Kornfeil, který v kvalifikaci havaroval po highsideru v T12...

Druhý český zástupce Karel Hanika obsadil sice už tradičně místo okolo 25., dnes to bylo P26, ovšem Hanikova ztráta na PP byla nejmenší během jeho dosavadního závodění s motocyklem Mahindra - pouhou 1 sec.