Moto2: Thomas Lüthi unfit to race, Morbidelli mistrem světa

Protože Švýcar Thomas Lüthi byl po těžkém pádu v kvalifikaci deklarován oficiálním lékařem závodu jako «unfit to race», tak se stal Ital Franco Morbidelli mistrem světa už před startem závodu GP Malajsie.

Thomas Lüthi ztrácel před závodem «Shell Malaysia Motorcycle Grand Prix», která se jede na okruhu Sepang International Circuit, na lídra šampionátu Franca Morbidelliho 29 bodů. Při těžkém pádu v Qualifying ale utrpěl zkušený švýcarský jezdec zlomeninu levého kotníku a jelikož při lékařské prohlídce byl deklarován jako «unfit to race», tak nenastoupil ani k rannímu warm upu.

22-letý Ital Franco Morbidelli se tak stal mistrem světa kubatury Moto2, zároveň je prvním Italem, jenž získal titul v kategorii Moto2 a prvním Italem slavícím titul v prostřední kubatuře mistrovství světa od roku 2008, kdy kubaturu do 250ccm vyhrál Marco Simoncelli.

Mimochodem: V příštím roce budou Morbidelli a Lüthi závodit oba v jednom týmu Marc VDS Honda a to v kubatuře MotoGP.