Reklama

Moto2: Jaká byla sezóna 2020 v prostřední kubatuře? Hlavní obrázek k článku: Moto2: Jaká byla sezóna 2020 v prostřední kubatuře?

Rovněž v prostřední kubatuře Moto2 se o titulu mistra světa rozhodlo až v Portugalsku a lídr šampionátu Enea Bastianini si svůj bodový náskok s přehledem uhájil a do MotoGP tak může přestoupit se ziskem titulu mistra světa.

V šampionátu kubatury Moto2 vedl před finále Enea Bastianini se ziskem 194 bodů, druhý byl Brit Sam Lowes (180), ten ztrácel 14 bodů na Itala. O další 4 body méně měl další Ital Luca Marini (176) a 5 bodů za Marinim byl třetí z Italů Marco Bezzecchi (171).

Mistrem světa se stal Enea Bastianini s náskokem 9 bodů před bratrem Valentina Rossiho Lucou Marinim a smolařem sezóny Samem Lowesem, u kterého to dlouho vypadalo na zisk titulu v prostřední kubatuře.

Enea Bastianini, stejně jako druhý Luca Marini či třetí Sam Lowes vyhráli všichni tři závody Grand Prix v sezóně 2020, další vítězství přidali Marco Bezzecchi (2x), Jorge Martin (2x), Remy Gardner a Tetsuta Nagashima.

Ovšem na stupních se kromě letošních vítězů postavili ještě Joe Roberts, Marcel Schrötter, Lorenzo Baldassarri, Fabio Di Giannantonio a Hector Garzo.

Zatímco mistr světa Enea Bastianini, vicemistr světa Luca Marini a pátý Jorge Martin budou v příští sezóně závodit v MotoGP, tak místo na startovním roštu pro rok 2021 už nezískali třeba Tetsuta Nagashima, Edgar Pons nebo Bo Bendsneyder.

Naopak v roli Rookies se představí Top-5 z letošní sezóny Moto3, tedy Albert Arenas, Tony Arbolino, Ai Ogura, Raul Fernandez a Celestino Vietti.

Ovšem velká pozornost bude určitě upředena na Camerona Beaubiera, pětinásobného šampiona US-Superbike, který pojede 2021 právě v MS-Moto2.

Moto2 World Standing 2020

1 Enea BASTIANINI Kalex ITA 205 bodů
2 Luca MARINI Kalex ITA 196
3 Sam LOWES Kalex GBR 196
4 Marco BEZZECCHI Kalex ITA 184
5 Jorge MARTIN Kalex SPA 160
6 Remy GARDNER Kalex AUS 135
7 Joe ROBERTS Kalex USA 94
8 Tetsuta NAGASHIMA Kalex JPN 91
9 Marcel SCHROTTER Kalex GER 81
10 Xavi VIERGE Kalex SPA 79
11 Thomas LUTHI Kalex SWI 72
12 Lorenzo BALDASSARRI Kalex ITA 71
13 Augusto FERNANDEZ Kalex SPA 71
14 Aron CANET Speed Up SPA 67
15 Fabio DI GIANNANTONIO Speed Up ITA 65
16 Hector GARZO Kalex SPA 63
17 Jorge NAVARRO Speed Up SPA 58
18 Jake DIXON Kalex GBR 44
19 Marcos RAMIREZ Kalex SPA 37
20 Nicolo BULEGA Kalex ITA 32
21 Hafizh SYAHRIN Speed Up MAL 21
22 Stefano MANZI MV Agusta ITA 21
23 Bo BENDSNEYDER NTS NED 18
24 Simone CORSI MV Agusta ITA 15
25 Somkiat CHANTRA Kalex THA 10
26 Edgar PONS Kalex SPA 5
27 Lorenzo DALLA PORTA Kalex ITA 5
28 Dominique AEGERTER NTS SWI 4

MS konstruktérů: 1. Kalex 375. 2. Speed up 118. 3. MV Agusta 32. 4. NTS 22.

MS týmů: 1. Sky Racing Team VR46, 380 bodů. 2. Estrella Galicia 0,0 Marc VDS 267. 3. Red Bull KTM Ajo, 251. 4. Italtrans Racing Team 210. 5. Liqui Moly Intact GP 153. 6. ONEXOX TKKR SAG Team 135. 7. Flexbox HP 40, 134. 8. Tennor American Racing 131. 9. Petronas Sprinta Racing 123. 10. MB Conveyors Speed-up Racing 40. 11. Openbank Aspar Team 40. 12. Federal Oil Gresini 37.

Rookie of the Year: 1. Aron Canet 67; 2. Hector Garzo 63; 3. Marcos Ramirez 37; 4. Lorenzo Dalla Porta 5.



Login Přihlásit Registrace ›