Motegi MotoGP: Japonský thriller pro Doviho

Nervy drásající souboj o vítězství a o titul mistra světa viděl japonský okruh Twin Motegi. Nakonec vyhrál Andrea Dovizioso, druhý skončil Marc Marquez a stupně vítězů doplnil Danilo Petrucci.

Při GP Japonska na okruhu Twin Ring Motegi nepadlo v MS žádné před rozhodnutí v boji o titul mistra světa MotoGP 2017, neboť vyhrál Andrea Dovizioso (Ducati) a ztrácí tak pouze 11 bodů za Marcem Márquezem, který byl odmávnut na 2. místě.

V závodě vedl ze začátku sice Lorenzo, ale pak se na špici usadil na hodně dlouhou dobu jeho značkový kolega Danilo Petrucci. Ve 13. kole se dostal do čela Marc Marquez, v 18. kole ho vystřídal na špici závodu Andrea Dovizioso.

Poslední kolo bylo neuvěřitelně dramatické, Dovi šel sice hodně odvážně do čela; ovšem Márquez dokázal kontrovat a dostal se opět do čela. V poslední zatáčce si ale Dovizioso vyjel lepší stopu a dokázal udržet první místo až do cíle! Třetí projel pod šachovnicovým praporkem Danilo Petrucci s GP17. Výborně si vedli oba jezdci na motocyklech Suzuki: 4. Iannone; 5. Rins. Na 6. místě byl odmávnut Lorenzo a dále 7. Aleix Espargaró (Aprilia); až osmý Polesetter Zarco; 9. skončil Vinales a Top-10 dokompletoval Loris Baz. Dále dojeli a body si z Japonska odvážejí ještě 11. Pol Espargaró; 12. Nakasuga - s wild card; 13. Lowes; 14. Barbera a 15. Rabat. A cílovou šachovnici dnes v mokrém Motegi ještě uviděli 16. Redding. 17. Smith. 18. Aoyama.

Český jezdec Karel Abraham havaroval v 5. kole ze 16. místa, ještě před tím potkal crash Cala Crutchlowa (ten spadl během tohoto závodu dokonce 2x) a také pro Kohtu Nozaneho (ten zde startoval jako náhradník za nemocného Jonase Folgera). A v 6. kole se rozplynul i poslední sen o eventuálním 10. titulu mistra světa pro Valentina Rossiho, který rovněž havaroval. Pryč ze hry o titul je i Dani Pedrosa - dnes nedojel, neboť stav MS je následující: Vede Marc Marquez se ziskem 244 bodů, druhý je Dovizioso (233) a třetí Vinales (203). Čtvrtý Pedrosa už ztrácí 74 bodů (rozdělovat se bude už pouze 75 bodů) a Top-5 kompletuje Rossi (168). Následují Zarco (125), Lorenzo (116), Petrucci (111), Crutchlow (92) a Folger (84).... 20. Abraham (28), který bohužel vyšel už třikrát v řadě bodově naprázdno.