Motegi Moto3: Fenati vyhrál, 8. Kornfeil

Lídr šampionátu Joan Mir propásl svůj první mečbol zajistit si už v Japonsku titul mistra světa kubatury Moto3. Na 13 kol zkrácený závod vyhrál jeho značkový kolega Romano Fenati.

Celý dnešní den začal se zpožděním 55 minut, neboť warm-up Moto3 musel být 14 minut před jeho koncem kvůli oleji na trati přerušen, trať byla dlouho čištěna a nový časový program už nedovolil s výjimkou MotoGP závodit na plnou vzdálenost.

Joan Mir měl v závodě Moto3 v Japonsku první šanci, stát se světovým šampionem kubatury Moto3, ale jezdec týmu Leopard musel do závodu vyrazit kvůli trestu z Aragónu až ze 20. pozice a nakonec byl v cíli odmávnut až na 17. místě.

Zkrácený závod na pouhých 13 kol (místo původně plánovaných 20) začal se zpožděním 55 minut a z Pole-Position do něho odstartoval Nicolo Bulega (KTM), kterého v první řadě doplnili ještě Niccolo Antonelli (KTM) a Aron Canet (Honda).

Třetí letošní vítězství si na své konto připsal Romano Fenati z týmu Rivacold a snížil tak Mirův náskok z 80 na 55 bodů. Za Fenatim projeli cílem 2. Niccolo Antonelli (KTM) +4,146 sec, 3. Marco Bezzecchi +5,013 sec, pro kterého to bylo vůbec první pódiové umístění a pro značku Mahindra první v sezóně 2017 vůbec, 4. Tatsuki Suzuki (Honda) +8,767 sec a 5. Aron Canet +12,827 sec. - což bylo složení Top-5. Šestý dojel Philipp Öttl (KTM) +14.865, sedmý potom Fabio di Giannantonio (Honda) a pěti člennou skupinku potom přivedl pod šachovnici náš Jakub Kornfeil. Za ním dokompletovali Top-10 Bo Bendsneyder a John McPhee, body si z Japonska vezou ještě Nakarin Atiratphupavat, Nicolo Bulega, Andrea Migno, Marcos Ramirez a Jorge Martin.

Jakub Kornfeil odstartoval do zkráceného závodu skvěle, hned v prvním kole se posunul o 5 pozic a postupoval stále dopředu. Po polovině závodu už jel na P8, do posledního kola vjížděl dokonce sedmý, nakonec byl odmávnut jako osmý v cíli.

Tým Leopard tak zažívá opět hodně nervózní konec sezóny, v roce 2015 měl Danny Kent rovněž veliký náskok, ale nakonec si titul zajistil až ve Valencii - neboť Miguel Oliveira měl doslova fantastický závěr sezóny.

Nový stav MS: 1. Joan Mir 271, 2. Romano Fenati 216, 3. Aron Canet 184...21 Jakub Kornfeil 22.