Reklama

Monster Energy Grand Prix České republiky 2020 Hlavní obrázek k článku: Monster Energy Grand Prix České republiky 2020

Automotodrom Brno přivítá nejlepší motocyklové závodníky na světě. Poprvé v historii bez diváků na tribunách. Šampionát MotoGP se po restartu sezóny tento víkend představí v Brně.

Na Masarykově okruhu budou poprvé v historii chybět diváci na tribunách, a to kvůli bezpečnostním a hygienickým opatřením souvisejících s bojem proti šíření nemoci COVID-19.

Organizátoři se tak musí vypořádat s celou řadou novinek. „Pro všechny je tento ročník velmi specifický. Prakticky neustále od promotéra závodu dostáváme nové poznatky k organizačnímu uspořádání“ , vysvětluje statutární ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová. Veškerý personál, který se bude pohybovat po paddocku, byl otestován na přítomnost viru v těle a každý den se příchozím bude kontrolovat teplota a monitorovat případné symptomy.

Organizátoři apelují na diváky: Zůstaňte doma!

Nejvíc se specifický režim letošní Grand Prix dotkne diváků, kteří si závody výjimečně musí užít doma u televize. „Mrzí nás to, ale nezbývá nám než respektovat nařízení státu, co se týče počtu diváků na veřejných akcích. Musím v této souvislosti na všechny fanoušky apelovat, ať nám nekomplikují už tak složitou organizaci, a opravdu letos zůstanou doma a nesnaží se k okruhu přiblížit. Pro zajištění klidného průběhu akce budeme ve spolupráci s policií intenzivně monitorovat vnější hranici areálu,“ dodává Ivana Ulmanová.

Od pátku do neděle bude navíc zcela uzavřený průjezd od křižovatky komunikace 602 na Kývalce kolem hlavní tribuny směrem do Žebětína. Autobus linky 402 tento týden zastávkami u Masarykova okruhu pouze projíždí.

Velká cena v centru Brna

Na Masarykův okruh sice diváci nemůžou, o akci předcházející samotnému závodnímu víkendu ale nepřijdou. Ve čtvrtek 6. srpna se fanoušci mohou setkat s osobnostmi motocyklového sportu. Hodinová beseda, která se bude živě vysílat na stanici Českého rozhlasu Brno, začne v 15 hodin. Po celé odpoledne na Moravském náměstí před Scalou mohou zájemci navštívit volně přístupný doprovodný program, kterému dominuje distanční autogramiáda Karla Abrahama a výstava historických i současných závodních motocyklů.

Motocyklové závody v Brně slaví dvě významná výročí

Letos uplynulo 70 let od chvíle, kdy se závodní motocykly v Brně rozburácely poprvé. V roce 1950 se začala psát bohatá kapitola motocyklové historie Masarykova okruhu, kterému do té doby vévodily závody automobilů. 55 let pak uplynulo od chvíle, kdy byl závod Grand Prix poprvé zařazen do kalendáře Mistrovství světa silničních motocyklů, ve kterém se nachází dodnes. Je tak po nizozemském Assenu druhým nejtradičnějším a stále aktivním dějištěm nejlepších motocyklových závodů na světě.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama