Reklama

MMČR pokračuje na maďarském Pannoniaringu Hlavní obrázek k článku: MMČR pokračuje na maďarském Pannoniaringu

Mezinárodní mistrovství České republiky silničních závodních motocyklů na závodních okruzích nadcházející víkend pokračuje závody na maďarském Pannoniaringu, kde se jede spolu s mezinárodním šampionátem Alpe Adria.

Závodní sezóna 2019 mezinárodního mistrovství České republiky silničních závodních motocyklů na závodních okruzích o víkendu od 28. do 30. června 2019 pokračuje třetími závody. Ty se odjedou na maďarském okruhu Pannoniaring spolu s mezinárodním motocyklovým šampionátem Alpe Adria - promotér LUTEC.

Letošní sezóna se rozjela na Slovakiaringu a další závody se odjely v Assenu. Nyní jezdce čeká další evropský okruh, který navíc spousta českých závodníků dobře zná díky své dostupnosti. Závodní trať Pannoniaringu je dlouhá 4,740 km a jezdí se po směru hodinových ručiček.

V rámci MMČR SZM na závodních okruzích se pojedou tradičně ve třídách Supersport 300, Superstock 600, Superstock 1000 a Superbike. V rámci Alpe Adria budou na trati i další třídy a tentokrát se představí i sidecary. Třídy Supersport 300 a Superstock 1000 se zároveň jedou jako evropské poháry. Tím, že jde o mezinárodní mistrovství ČR, bodují všichni držitelé licencí AČR a zahraniční jezdci, kteří jsou do českého šampionátu přihlášeni. Závodní víkend začne volnými tréninky, na které navážou kvalifikace a dva závody pro každou kategorii. Znovu se hodí připomenout pravidlo, které bylo schváleno komisí SZM AČR, kdy se letos bude na konci sezóny škrtat jeden nejhorší výsledek, nikoli celý závodní víkend.

Ve třídě Supersport 300 je v průběžném vedení Jiří Nespěšný, který za čtyři závody nasbíral 59 bodů. O devět bodů za ním je Oliver König díky dvěma výhrám na Slovensku, nicméně vzhledem k závodům v mistrovství světa Superbiků musí některé závody letošní sezóny vynechat. Průběžně třetí je jeho juniorský týmový kolega Miloslav Hřava se 47 body.

Ve velice početné třídě Superstock 600 je v průběžném vedení českého šampionátu rakouský jezdec Kevin Ranner s 85 body. Na druhém místě je Slovák Peter Kačaba a nejlepším domácím jezdcem je třetí Tomáš Šubrt s 52 body.

Ve třídě Superstock 1000 udržuje první pozici Dominik Jůda, ale ten kvůli zranění musel vynechat Assen a vynechá i tyto závody. Jen o osm bodů za ním je jeho týmový kolega Michal Šembera a o další bod za ním jsou Michal Prášek a Marek Szkopek. Michal Prášek se v Assenu vrátil po ošklivé nehodě na Slovakiaringu, nicméně ani to mu nevzalo nic na jeho rychlosti. Díky vyrovnanosti tohoto pole se můžeme těšit na další hezké závody.

V nejsilnější třídě Superbike si udržuje průběžnou první pozici Ondřej Ježek, který sbírá hlavně druhá místa a má 85 bodů. O deset bodů za ním je jeho kolega Karel Hanika, který vyhrál tři závody, ale výrazně ztratil po nedokončeném druhém závodě na Slovensku. Třetí pozici zatím udržuje Marko Jerman.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama