Reklama

Místo Forese pojede v BSB další Irwin, a sice Glenn Hlavní obrázek k článku: Místo Forese pojede v BSB další Irwin, a sice Glenn

Po odchodu Xaviho Forese do šampionátu WorldSBK hledala Honda Racing UK náhradníka k Andrewovi Irwinovi (25 let). A brzy ho našla a nemusela chodit zas tak daleko. Bude to jeho bratr Glenn Irwin.

V kubatuře Superstock 1000 budou oficiálními piloty Honda Racing UK Davey Todd a Tom Neave. Zatímco Neave zůstává, tak angažování Daveyho Todda je překvapením. Ten se dosud zaměřoval především na závody Road Racingu, ostatně 2019 se stal suverenním šampionem IRRC-Superbike.

Ale nazpět ke Glennovi Irwinovi: Tento 29-letý pilot má za sebou sezónu 2019 jako na houpačce: Po odchodu Leona Haslama do WorldSBK ho mistrovský tým Quattro Plant JG Speedfit Kawasaki angažoval jako jeho náhradníka. Glenn Irwin byl ráze považován za kandidáta na uvolněný trůn britského šampiona, ale s motocyklem Kawasaki se mu vůbec nedařilo. Vyhrál sice závod kubatury Superbike při klasice North West 200, ale v BSB se neprosadil. Navíc před závodním víkendem v Snettertonu onemocněl virovou chorobou a začal mít problémy se zrakem a byl nahrazen Hectorem Barberou.

Pak se sice vrátil do BSB a to do týmu Tyco BMW, ale ani tato spolupráce netrvala dlouho. V konečné klasifikaci BSB 2019 se umístil Glenn Irwin na konci Top-15, zatímco jeho mladší bratr Andrew Irwin skončil jako osmý, když se neprobojoval do vytouženého BSB-Showdown. Přesto jako jediný pilot s motocyklem Honda vyhrál v uplynulé sezóně Andrew Irwin závod BSB.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama