Miller obsadil 4. místo

Hosté v šampionátu ASBK si vedli průměrně, když byli pronásledováni technickými problémy. Nejlepším výsledkem se blýskl Jack Miller, který ve druhé jízdě na okruhu «The Bend Motorsport Park» obsadil ve druhé jízdě 4. místo.

Finálový závodní víkend sezóny 2022 šampionátu Australian Superbike Championship (ASBK) se konal na okruhu vzdáleném přibližně hodinu jízdy jihovýchodně od Adelaide na trati «The Bend Motorsport Park». V první jízdě musel Jack Miller (Ducati) vzdát kvůli poruše hnacího řetězu, druhou jízdu dokončil v Top-4. Marcel Schrötter (Yamaha) dojel v první jízdě v Top-10, ve druhé po kolizi byl odmávnut v cíli na P25.

Ve Warm-upu dominoval na 4,95 km dlouhém okruhu bývalý vítěz Red Bull-Rookies cupu a tovární ex-pilot Red Bull-KTM-Ajo-Moto3-Arthur Sissis.

Vítězem posledního závodu ASBK se letos už pošesté stal Jones, druhý byl odmávnut z posledních závodů Moto2 známý Agius (jezdil jako náhradník v týmu MarcVDS), stupně vítězů dokompletoval veterán Maxwell. Čtvrtý se umístil Miller, Sissis dokompletoval Top-5.

Schrötter kolidoval hned po startu v T1 s Joshem Watersem (Ducati) a cílem projel na P25. Dodatečně byl ale diskvalifikován, neboť tuto kolizi způsobil sám.