Reklama

Mika Kallio (KTM) se zranil na ledu Hlavní obrázek k článku: Mika Kallio (KTM) se zranil na ledu

Při jízdě na motocyklu při «Ice Road Race» doma ve Finsku se zranil testovací pilot KTM Mika Kallio a sedm až osm týdnů tak bude «mimo hru».

Ještě ve dnech 16./17. února testoval Mika Kallio společně s týmovým kolegou Danim Pedrosou na okruhu Circuito de Jerez nový motocykl KTM RC16, na testech se zúčastnili i další piloti z MotoGP Stefan Bradl (Honda) nebo Michele Pirro (Ducati).

Nyní si Kallio zlomil levou holení a lýtkovou kost - aniž by havaroval! 38-letý Mika Kallio, který udělal jezdeckou chybu, nyní čeká na termín operace.

Kallio byl naposled těžce zraněn při FP1 v T8 na Sachsenringu 2018 (poraněné koleno) a byl tak skoro půl roku mimo hru, neboť si přetrhal přední a zadní kolenní vazy v pravém koleni. Potom byly škrtnuty všechny jeho další starty s wild card, neboť KTM chtěla předejít dalšímu eventuálnímu možnému zranění.

2019 nahradil v týmu Red Bull KTM Francouze Johanna Zarca od GP Aragónu. 2020 naskočil Kallio místo zraněného Ikera Lecuony v týmu Red Bull KTM-Tech3, který měl podezření na Covid-19.

Mika Kallio (247 startů v Grand Prix, 16 vítězných závodů) doufá, že se co nejdříve uzdraví, neboť chce startovat s wild card při premiéře na finském okruhu KymiRing v červenci 2021.Login Přihlásit Registrace ›