MČR pokračovalo v Grobniku Hlavní obrázek k článku: MČR pokračovalo v Grobniku

Letošní sezóna mezinárodního mistrovství České republiky silničních závodů motocyklů na závodních okruzích pokračovala závody v chorvatském Grobniku. Sezóna se pomalu chýlí ke konci, kdy šlo již o páté závody z celkových sedmi tohoto roku.

Mezinárodní mistrovství České republiky silničních závodů motocyklů na závodních okruzích předposlední srpnový víkend pokračovala při závodech v Chorvatsku. Závodní okruh v Grobniku přivítal mezinárodní motocyklový šampionát Alpe Adria promotéra LUTEC, při kterém se jede i naše mistrovství ve čtyřech třídách Supersport 300, Superstock 600, Superstock 1000 a Superbike.

Závodní víkend proběhl v poklidné letní atmosféře, nicméně kvůli tropickému počasí se na závodní trati sešlo neočekávaně méně jezdců, než se předpokládalo. V sobotu se celkově českým jezdcům nedařily starty a těžko se jim poté bojovalo o celková prvenství v závodech Alpe Adria. V neděli si ale zlepšili reputaci, v dobré konkurenci zabojovali a dostali se i na stupně vítězů.

Supersport 300

Nejslabší třídou je kategorie Supersport 300, kde v obou závodech dojeli ve stejném pořadí Maxim Repák, David Kubáň a Manuel Rocca. Za zmínku určitě stojí zlepšení mladého talentovaného slovenského jezdce Maxima, který v úvodu sezóny při bojích o vítězství padal. V posledních závodech ale dokazuje, že umí závody zajet výborně. Tentokrát se závodního víkendu neúčastnili jezdci ACCR Czech Talent Teamu - Willi Race, ale to neznamenalo, že neměl Maxim takovou konkurenci. Proti němu jel zkušený jezdec David Kubáň, závodník se zkušenostmi z IDM. Za zmínku také stojí stále lepší výkony Jiřího Nespěšného, který si udržuje pozici vedoucího jezdce v průběžném hodnocení této třídy.

1 41 NESPĚŠNÝ Jiří CZE SMF Motoklub Baláž Kawasaki Pi 152 bodů
2 16 REPÁK Maxim SVK SMF Halbich Motorsport Kawasaki Pi 138
3 63 HŘAVA Miloslav CZE ACCR ACCR Czech Talent Team Kawasaki Pi 117
4 7 ROCCA Manuel ITA FMI Sinko-Hightech Yamaha Pi 117
5 56 KUBÁŇ David CZE ACCR David Kubáň KTM Pi 107

Superstock 600

Sobotní start do závodu třídy Superstock 600 nevyšel Jiřímu Mrkývkovi, ale i tak si nakonec dojel pro vítězství. V neděli předvedl neuvěřitelný boj až do konce závodu, a připsal si další výhru. Na místě druhém v neděli skončil Tomáš Šubrt. Tomáš má stále lepší výkony v průběhu sezóny, čímž si také v celkovém hodnocení drží třetí pozici Po revizi výsledků skončil na třetí pozici ve druhém závodě Silvio Fiore a těsně pod stupni vítězů skončil Zdeněk Ort. Po penalizaci za předjíždění pod žlutými vlajkami se na 5. místo posunul Jaromír Chlup. Tato třída má nejpočetnější zastoupení a výkony i těch, kteří zatím nedosahují na stupně vítězů, jsou působivé a je vidět, že se s každým závodem zlepšují.

1 69 RANNER Kevin AUT AMF KR69 - Team Gesslpower Yamaha Du 170 bodů
2 10 MRKÝVKA Jiří CZE ACCR Fritze Tuning R6 Cup Yamaha Br 170
3 33 ŠUBRT Tomáš CZE ACCR BRC Šubrt racing team Yamaha Pi 142
4 261 CHLUP Jaromír CZE ACCR Dafitmotoracing Yamaha Du 126
5 96 FIORE Silvio CHE AMF Fritze Tuning R6 Cup Yamaha Du 120

Superstock 1000

Michal Filla už při posledních závodech ukázal, že se po zranění vrátil ve výborné formě. To dokázal i tentokrát, když si připsal dvě vítězství. Michal navíc zkoušel nové BMW. V sobotu za ním skončili Michal Prášek a Mate Laczko, v neděli se Mate dostal na místo druhé a stupně vítězů doplnil David Bozic. Michal Prášek ve druhém závodě pro pád nedojel.

1 6 PRÁŠEK Michal CZE ACCR Rohác-Fejta Motoracing Team BMW Du 131 bodů
2 65 SVITOK Tomáš SVK SMF SK Energy Maco RT Yamaha Du 106
3 33 SZKOPEK Marek PL PZM Wojcik Racing Team Yamaha Du 98
4 14 LACZKÓ Maté HUN MAMS HRE Team Suzuki Pi 82
5 111 ŠEMBERA Michal CZE ACCR TME racing team BMW Br 78

Superbike

V nejsilnější kategorii Superbike jsme si mohli v obou závodech užít nádherné a dramatické závody. Velkou podporu fanoušků si užil Marko Jerman, který si v sobotu dojel pro vítězství. Za ním skončil Karel Hanika, který tak letos našel prvního přemožitele (vyjma dvou pádů) a třetí byl Gerold Gesslbauer Jr. V silné konkurenci si Karel Hanika ale nenechal ujít nedělní vítězství i přes to, že ho trápila bolavá ruka a viróza. Za ním skončil Gerold Gesslbauer Jr. a stupně vítězů doplnil Václav Bittman. Z dalších našich stálic se tu představili Miloš Čihák, Jiří Brož, Stanislav Polák a Richard Balcar.

1 98 HANIKA Karel CZE ACCR Fany Gastro BMW Motorrad BMW Br 195 bodů
2 24 JERMAN Marko SLO AMZS AF Motors Ducati TR Ducati Du 154
3 45 JEŽEK Ondřej CZE ACCR Fany Gastro BMW Motorrad BMW Br 145
4 144 GESSLBAUER Gerold Jr. AUT AMF RATEZI – Racing Team Yamaha Pi 123
5 66 BROŽ Jiří CZE ACCR Montaze Broz Racing Team Ducati Pi 120

Příští závody mezinárodního šampionátu Alpe Adria, které jsou pro tento šampionát poslední, a předposlední závody MMČR SZM na závodních okruzích se pojedou na okruhu v Mostě v termínu od 27. do 29. 9. 2019.Login Přihlásit Registrace ›