Reklama

Maxime Berger zemřel, důvod smrti stále není známý Hlavní obrázek k článku: Maxime Berger zemřel, důvod smrti stále není známý

Ex-pilot MS-Superbike Maxime Berger z Francie zemřel. Jak k celému dramatu došlo, je stále ještě nevyjasněné. Tato zpráva vrhla temný stín na paddock v Magny Cours, do kterého 28-letý francouzský sympaťák řadu let patřil.

A co se vlastně stalo? Bývalý pilot šampionátu WorldSBK - 28letý Maxime Berger z Francie - byl ve velmi vážném stavu hospitalizován 30. srpna v nemocnici v Dijonu a bojoval zde o život.

Francouzský jezdec závodil v šampionátu WorldSBK (STK FIM Cup 1000) v sezónách 2008 až 2012 za týmy Ten Kate, Supersonic Racing Team a Liberty Effenbert, kde byl také týmovým kolegou našeho Jakuba Smrže.

V sezóně 2008 vyhrál Maxime Berger v Brně závod STK 1000 za tým Ten Kate Honda, kdy byl jeho týmovým kolegou v kubatuře STK 600 Michal Šembera. A jelikož přidal ještě další dvě vítězství a další dvě pódia, tak z toho byl titul vicešampiona. O rok později se ve stejné kubatuře opět umístil v Top-3. 2010 se stal zase vicešampionem a po těchto 3 skvělých sezonách následoval zákonitě postup do WorldSBK.

Francouzský jezdec byl považován za obrovský talent, ale prosadit se mu do absolutní špičky šampionátu WorldSBK bohužel nikdy nepodařilo. 2011 a 2012 obsadil v celkovém hodnocení vždy 16. místo.

Francouz Berger pracoval po skončení závodní kariéry jako kuchař v Dijonu.

Maxime Berger byl hospitalizován ve vážném stavu v nemocnici v Dijonu, kam byl převezen za hodně dramatických okolností, když se pokusil o sebevraždu, kde se lékaři snaží zachránit mu život. Zprávu o jeho sebevraždě ale dementoval vzápětí jeho otec Alain a jako důvod jeho kritického zdravotního stavu uvedl zanedbání povinné lékařské péče a fatální lékařskou chybu.

Dokonce se tehdy rozletěly zprávy, že francouzský jezdec už zemřel, ty ale nebyly vůbec potvrzeny. Jedno bylo bohužel jisté, jeho zdravotní stav byl kritický! a Maxime Berger se nacházel ve stavu klinické smrti.

R.I.P. MaximeLogin Přihlásit Registrace ›

Reklama